Прискорення

Прискорення "безвізу" є метою України та Єврокомісії - Порошенко

Укрінформ
Швидке запровадження безвізового режиму - спільна мета України та Європейської Комісії.

Про це заявив у четвер Президент України Петро Порошенко під час зустріч з комісаром ЄС з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітрісом Аврамопулосом, повідомляє Інтернет-представництво Глави держави.

"Маємо об'єднати зусилля для прискорення запровадження безвізового режиму для громадян України", - зазначив Президент.

Глава держави привітав комісара з першим візитом в Україну і подякував за активну особисту підтримку у питанні лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.

Комісар поінформував Президента про стан розгляду в інституціях Євросоюзу законодавчої пропозиції Єврокомісії про скасування віз. Співрозмовники домовились координувати спільні дії України та ЄК для забезпечення швидкого схвалення позитивного рішення.

Аврамопулос привітав призначення нового генерального прокурора України і висловив сподівання на якісне посилення реформування системи органів прокуратури та боротьби з корупцією.

"Європейський Союз вітає реформаторські зусилля української влади і стоїть пліч-о-пліч з Україною у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю", - наголосив комісар.

Співрозмовники погодились із важливістю забезпечення якнайшвидшого набуття чинності Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Президент України поінформував про ситуацію на Донбасі та зусилля української сторони щодо імплементації Мінських домовленостей, в тому числі про результати останньої міністерської зустрічі у "Нормандському форматі" у Берліні.

Було наголошено, що санкції ЄС щодо РФ діятимуть до повного виконання Москвою Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України, включаючи  Крим.

Окремо Порошенко звернув увагу на значне погіршення ситуації із захистом прав кримських татар в окупованому Росією Криму, зокрема триваючі арешти представників Меджлісу. "Ситуація з правами українців, в тому числі кримських татар, є катастрофічною", - підкреслив Глава держави. Він додав, що у такій ситуації санкції ЄС проти Росії за дії в Криму мають бути не лише продовжені, але й суттєво посилені.

У зв’язку з цим, Порошенко привітав схвалення Європарламентом резолюції щодо ситуації з дотриманням прав кримських татар в окупованому Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-