Порошенко вніс у Раду призначення Луценка генпрокурором

Порошенко вніс у Раду призначення Луценка генпрокурором

780
Ukrinform
Проект постанови про надання згоди на призначення голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка генеральним прокурором України зареєстрований у Верховній Раді.

Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту.

Ініціатор – Президент Петро Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, раніше 12 травня Глава держави підписав ухвалений на ранковому засіданні Ради Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України».

Одним із нововведень цього закону є зміна кваліфікаційних вимог до кандидатури на посаду генерального прокурора. Цю посаду може обійняти людина, яка має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років. Раніше була прописана вимога про обов'язкову наявність юридичної освіти. Юрій Луценко не має юридичної освіти.

Закон також визначає, що тимчасово, до 15 квітня 2017 року, призначення прокурора на низку адміністративних посад, у тому числі й на посади заступників генпрокурора, здійснюватиметься генеральним прокурором.

Крім того, ухвалений нормативно-правовий акт передбачає, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 3 років, а прокурором ГПУ - громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Іншими нововведеннями закону є створення у структурі Генеральної прокуратури Генеральної інспекції та уточнення особливостей спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень, необхідних для проведення заочного засудження осіб, які знаходяться за межами України чи на території тимчасово окупованих територій.

Документ також урегульовує законодавчу колізію й відтерміновує на 2 роки передачу справ, розслідування у яких триває, з ГПУ до Державного бюро розслідувань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-