Рада ухвалила закон, який дозволить Луценку очолити ГПУ

Рада ухвалила закон, який дозволить Луценку очолити ГПУ

Оновлено
1271
Ukrinform
Народні депутати ухвалили закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України".

За відповідне рішення проголосували 258 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Одним із нововведень цього закону є зміна кваліфікаційних вимог до кандидатури на посаду генерального прокурора. Так, відтепер цю посаду може обійняти людина, яка має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років.

Рада ухвалила закон, який дозволить Луценку очолити ГПУ

Фото: Володимир Тарасов/Укрінформ

Закон також визначає, що тимчасово, до 15 квітня 2017 року, призначення прокурора на низку адміністративних посад, у тому числі й на посади заступників генпрокурора, здійснюватиметься главою ГПУ.

Крім того, ухвалені зміни передбачають, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 3 років, а прокурором ГПУ - громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Іншими нововведеннями закону є створення у структурі Генеральної прокуратури Генеральної інспекції та уточнення особливостей спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень, необхідні для проведення заочного засудження осіб, які знаходяться за межами України чи на території тимчасово окупованих територій.

Документ також урегульовує законодавчу колізію й відтерміновує на 2 роки передачу справ, розслідування по яких триває, з ГПУ до Державного бюро розслідувань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-