Голова люстраційного департаменту пояснила, як потрапила до

Голова люстраційного департаменту пояснила, як потрапила до "Панамського архіву"

Укрінформ
Начальник люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяна Козаченко заявила, що була посередником компанії Drinks Inс (Багами), коли вела юридичну практику. 

Про це вона заявила "Українській правді", коментуючи так звані "Панамські документи", опубліковані  Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ).

"Це моє прізвище і моє ім’я... У свій час, коли я займалася юридичною практикою, я писала листи, представляла інтереси компанії... А я зараз направила смс-ку юристам, які супроводжують цю компанію (Drinks – ред.), щоб вони мені надали копії документів про те, що я перестала бути їхнім представником", - повідомила Козаченко.

Вона зазначила, що не виконувала жодних представницьких функцій починаючи з 1 листопада 2014 року. За її словами, відтоді, як вона була призначена на посаду в Мінюст, жодного юридичного документа в рамках представницьких функцій не підписувала.

"Зараз я попросила, щоб вони підняли всі архіви і зв’язалися з власниками, щоб зняти з мене всі питання щодо юридичного представництва", - наголосила Козаченко.

Вона пояснила, що "не є ні бенефіціаром, ні власником".

"У мої обов’язки входило обслуговування української компанії, власником якої є ця компанія. Я супроводжувала дочірнє підприємство цієї офшорної компанії, які в Україні виробляли продукцію. Drinks – це напої... соки "Смак". Супроводжуючи справи цих українських компаній, я давала їм консалтингові юридичні послуги", - пояснила Козаченко.

За її словами, це було декілька років тому, “я цю компанію знала ще десь на початку 2000-х років – я навіть не пам’ятаю".

"Жодного разу я не була власником і не купляла компаній. Я виступала виключно юридичним консультантом... Ніколи не йшлося про власність чи акції", - сказала Козаченко.

Вона підкреслила, це не єдиний офшор в Україні, де вона могла виступати в якості адвоката. "Я навіть не пам’ятаю кількість компаній, до яких я могла мати відношення, представляючи їх як юрист", - додала чиновниця.

"Свого часу в Україні вкрали декілька заводів молочних – і щодо цих заводів ми співпрацювали з міліцією й Інтерполом, вигравали суди й повертали через офшорні компанії", - сказала Козаченко.

За її словами, посередник – це людина, яка могла замовляти зміну директора, протоколи оформлювати, підтверджувати своїм листом директора, тобто "український провайдер".

Козаченко заявила, що готова пройти тест на  поліграфі. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-