Росія заблокувала український проект заяви РБ ООН щодо вбивства цивільних у Сирії

Росія заблокувала український проект заяви РБ ООН щодо вбивства цивільних у Сирії

5125
Ukrinform
Російська делегація при ООН в останній момент у п'ятницю заблокувала прийняття Радою Безпеки проекту заяви для преси щодо ударів по таборах біженців на півночі Сирії.

Про це власному кореспондент Укрінформу повідомили в Постійному представництві України при ООН.

"Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект заяви для преси щодо авіаударів по таборах біженців в сирійській провінції Ідліб, які сталися 5 травня", - зазначили в українському диппредставництві.

Як стало відомо, серед причин, чому російська сторона вдалася до такого кроку, було зазначено, що вона вважає ситуацію "неясною".

Проект заяви для преси Ради Безпеки, зокрема, висловлював глибоке занепокоєння повідомленнями про вбивство мирних осіб у сирійських таборах для біженців 5 травня внаслідок авіаударів. Документ також містив заклик до всіх сторін поважати норми Міжнародного гуманітарного права та прав людини, уникати невибіркових атак на цивільне населення, а також негайного розпочати розслідування трагічного інциденту.

Як повідомляв Укрінформ, Україна в п'ятницю ініціювала проект заяви для преси РБ ООН, розіславши попередній текст всім країнам, представленим у Раді. Під час погодження делегація Росії була єдиною з 15 країн-членів Ради Безпеки ООН, яка виступила проти українського проекту заяви. За процедурою, заяви Ради ухвалюються консенсусом між усіма її членами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-