Бальцерович став представником Президента в Кабміні

Бальцерович став представником Президента в Кабміні

965
Ukrinform
Один із архітекторів успішних польських реформ Лешек Бальцерович став представником Президента в Кабінеті міністрів України.

Відповідний указ Петро Порошенко підписав у п'ятницю.

"Президент Петро Порошенко разом з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом провів зустріч з Лешеком Бальцеровичем та Іваном Міклошем", - йдеться в повідомленні.

В АП зазначили, що створення єдиної Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні підтримано Європейським Союзом. В четвер, Петро Порошенко обговорював це питання з Комісаром Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганессом Ганом.

"Наша принципова позиція – у нас не буде президентської та прем’єрської команди та групи. У нас буде єдина, спільна команда, що буде реформувати країну", - сказав Порошенко.

Пана Бальцеровича, який працював Віце-прем'єр-міністром і міністром фінансів Польщі в 1989-91 та 1997-2000 рр. та головою Національного банку Польщі в 2000-2007 рр., також призначено радником Президента України та співголовою Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні.

Ще одним співголовою Групи буде колишній віце-прем'єр-міністр та екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош, який водночас керуватиме групою радників Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Керівник уряду зазначив: "Для мене буде висока честь працювати з панами Бальцеровичем та Міклошем, учасниками групи реформ. Думаю, що це повністю співпадає з поглядами складу Кабінету міністрів. Хочу сказати, що більшість міністрів налаштовані на реформи та зміни в країні".

"Розвиток України значно краще, ніж картинка, яку малюють про Україну. Я маю показати ці досягнення, які не завжди помічаються Заходом", - сказав Бальцерович.

Він запевнив, що одним з напрямків його діяльності на новій посаді буде активна робота із західними інвесторами та політиками для представлення реальної ситуації в Україні та досягнень нашої країни на шляху реформ.

Іван Міклош наголосив, що Україна має значний невикористаний потенціал. "Нашою метою буде не створення якоїсь паралельної структури, а допомога українським реформаторам подолати проблеми. Будемо працювати", - підкреслив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-