Кремль намагається ще більше загострити ситуацію на Донбасі – НАТО

Кремль намагається ще більше загострити ситуацію на Донбасі – НАТО

1536
Ukrinform
У НАТО знають про присутність російських військових на території України в зоні проведення АТО.

Про це заявив заступник генсека НАТО Александр Вершбоу в інтерв'ю ТНС.

За словами Вершбоу, російські військові досі присутні як в Сирії, так і на сході України. Втім, на Донбасі окрім солдат із РФ також працюють і завербовані люди.

"Тут діють завербовані місцеві сили, так звані добровольці з Росії, а також регулярні російські війська. Попри те, що російські військові зняли розпізнавальні знаки і вигадали позивні, ми точно знаємо, не лише від розвідки, але й відкритих ресурсів, зокрема, із соціальних мереж, що до цього часу в Східній Україні перебуває велика кількість російських військових", - заявив він.

При цьому заступник генсека НАТО підкреслив, що присутність російських військових на Донбасі виглядає так, ніби Кремль намагається ще більше загострити ситуацію. Доказами цього, на думку Вершбоу, є використання важкого озброєння та порушення режиму припинення вогню.

"Але я не можу наразі розмірковувати, чи це є початком нової військової кампанії, чи тактикою тиску, застосованою для того, щоб вплинути на внутрішньополітичну ситуацію в Україні. З точки зору НАТО наразі необхідне повне дотримання Мінських домовленостей включно з пунктами про режим припинення вогню. Політичні пункти угод також мають бути запровадженими разом із безпековими пунктами. Не Україна спочатку виконує свої зобов'язання, а потім – Росія. Це має відбуватися одночасно", - підкреслив Вершбоу.

Водночас він заявив, що російські військові, окрім території України, також присутні в Сирії, навіть після виведення військ. Втім, скільки солдат РФ перекинула з Донбасу в Сирію, Вершбоу не повідомив.

Нагадаємо, в Авдіївці Донецької області не припиняються бої за промислову зону міста. Промзону оточують непролазні чагарники, яка з весною перетворилась на джунглі. За словами українських бійців, диверсанти намагаються знайти точки в обороні, але нічого не виходить, тому не припиняють підтягувати нові сили. Протягом минулої доби бойовики 79 разів відкривали вогонь уздовж всієї лінії фронту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-