Касько оскаржить особисте зобов’язання

Касько оскаржить особисте зобов’язання

1709
Ukrinform
Колишній заступник генерального прокурора України Віталій Касько та його захист збираються оскаржувати рішення суду щодо запобіжного захід  у вигляді особистого зобов’язання.

Про це він заявив журналістам після засідання  Печерського районного суду міста Києва, який відмовив у клопотанні представників держобвинувачення щодо узяття його під варту. Водночас суд застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання

 «Хоча суд і відмовив у взятті під варту, він, тим не менш, проігнорував будь які аргументи, які стосувалися статусу підозрюваного і застосував особисте зобов'язання як запобіжний захід. Я думаю, зайвим буде говорити про те, що таке рішення, на нашу думку,  є необгрунтованим та незаконним, і ми будемо його оскаржувати», - сказав екс-заступник генпрокурора.

 Він запевнив, що це рішення, відповідно до українського законодавства, підлягає апеляції. «Те, що записано в ухвалі не означає, що так є по закону, повірте мені», - додав він.

На жаль, додав Касько, на суд здійснюється політичний тиск і він так само, як і прокурори, змушений іти на порушення закону: «Ми будемо оскаржувати це і доводити хибність цієї позиції переслідування кожен день».

Він прокоментував журналістам події у суді так: «Iе було жодних доказів наявності у мене статусу підозрюваного. Ви бачили реакції юристів в тому числі, ви бачили аргументи суду, які наводилися. Я вже не говорю про те, що не було жодних доказів на підтвердження ризиків, при яких застосовується запобіжний захід.

Як повідомляв Укрінформ, Каську було оголошено про підозру у вчиненні злочину, який стосується нерухомості.

У 2003 році Касько отримав службову однокімнатну квартиру в Печерському районі столиці, яку пізніше, за даними ЗМІ, приватизувала його матір, яка вже проживала у трикімнатній квартирі в Києві.

У 2010 році Касько знову звернувся до генпрокурора щодо надання йому службової квартири. Він повідомив, що проживає з дідусем, матір'ю та сестрою. Відтак родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі - на бульварі Дружби народів, 14-16, площею 155 кв. м.

У грудні 2010 року Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. За два місяці до звільнення з ГПУ трикімнатну квартиру, виділену родині Каська, виключили з переліку службових.

У березні 2016 року генпрокурор Віктор Шокін через суд добився арешту квартири свого екс-заступника Каська на бульварі Дружби народів, 14-16.

За словами начальника управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері держслужби і власності Дмитра Суса, Каську загрожує до 12 років позбавлення волі.

13 квітня Каську вручили ще одну повістку у іншому кримінальному провадженні для явки до Генеральної прокуратури в понеділок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-