У Чечні проти політв'язня Клиха відкрили нову справу - правозахисниця

У Чечні проти політв'язня Клиха відкрили нову справу - правозахисниця

964
Ukrinform
Проти незаконно утримуваного в РФ українського політв’язня Станіслава Клиха у Чечні порушили нову кримінальну справу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила правозахисниця Марія Томак.

«І ще одна новина - та, що нічим не краща за погану. Проти Станіслава Клиха все ж таки порушили ще одну кримінальну справу за образу посадової особи. Нагадаю, що кілька місяців тому Клиха було видалено із зали судового засідання за надто емоційну поведінку та висловлювання. Було призначено перевірку щодо наявності підстав для порушення справи. І от - вуаля - адвокат майже випадково дізнається, що справа вже є і в ній "активно ведеться слідство", - написала Томак. 

Крім того, Верховний Суд Чечні, а саме суддя Вахіт Ісмаілов, відмовив у приєднанні до матеріалів справи протоколів допитів свідків захисту, які направила ГПУ. У пакеті документів були не лише протоколи, а й інші матеріали, щодо яких направляла запит до України російська Генпрокуратура.

"Незважаючи на цей факт, суд відмовив у приєднанні матеріалів. Це означає, в тому числі, що всі ці свідчення на користь Карпюка та Клиха не будуть оголошені в судовому засіданні і, відповідно, не будуть почуті та оцінені належним чином судом присяжних. А ще це означає, що місяці роботи багатьох людей тут, в Україні - псу під хвіст", - підкреслила правозахисниця. 

Нагадаємо, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Минулого місяця в Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за гратами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-