Естонія закликає заборонити в'їзд до ЄС чиновникам зі "списку Савченко"

Естонія закликає заборонити в'їзд до ЄС чиновникам зі "списку Савченко"

1028
Ukrinform
Парламент Естонії (Рийгикогу) закликає заборонити чиновникам Російської Федерації, причетним до справи Надії Савченко, в'їзд на територію Європейського союзу.

Про це йдеться в заяві парламенту країни, розміщеному на офіційному сайті.

"Рийгикогу закликає заборонити чиновникам Російської Федерації, відповідальним за затримання, позбавлення волі й незаконний суд над Савченко, в'їзд на територію Європейського союзу", - підкреслюється у заяві.

Окрім цього, у парламенті закликають Російську Федерацію негайно звільнити Надію Савченко й передати її Україні.

"Рийгикогу висловлює серйозні побоювання щодо долі депутата Верховної Ради України Надії Савченко і хоче звільнення Савченко, затриманої на території України і яку незаконно утримують у в'язниці в Росії", - йде мова в заяві.

У заяві також підкреслюється, що Росія, взявши під арешт і незаконно утримуючи під вартою депутата Верховної Ради України, порушувала й продовжує порушувати міжнародне право, у тому числі Женевську конвенцію від 12 серпня 1949 року про поводження з військовополоненими і Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, пункт 5 якого передбачає "невідкладно звільнити всіх заручників і незаконно утримуваних осіб".

"Російська Федерація продовжує суд над затриманою на підставі сфабрикованого звинувачення. Ситуація, по суті, переросла у політичний акт помсти", - підкреслюється у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, цивілізована світова спільнота вимагає від путінського режиму негайного звільнення Савченко. У разі продовження свавілля з боку Кремля в Європарламенті вимагають запровадження подальших політичних і економічних санкцій проти Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>