Українські заручники в Росії стануть однією з головних тем квітневої сесії ПАРЄ

Українські заручники в Росії стануть однією з головних тем квітневої сесії ПАРЄ

895
Ukrinform
Обговорення доповіді про осіб, захоплених під час війни в Україні, стане однією із головних тем весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, що проходитиме у Страсбурзі з 18 по 22 квітня 2016 року.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ПАРЄ.

«Криза біженців і мігрантів в Європі знову буде на порядку денному (ПАРЄ), а також доповіді про осіб, захоплених під час війни в Україні, та про запобігання радикалізації дітей», - йдеться у повідомленні.

Точна дата слухань про незаконно утримуваних на території Росії українців поки не оголошена. «Остаточний порядок денний роботи пленарних засідань буде затверджений у день відкриття сесії, 18 квітня», - йдеться у повідомленні.

Доповідачем ПАРЄ щодо осіб, захоплених під час війни в Україні, є латвійська депутат Неллі Кляйнберг. Парламентарій відвідувала Київ та була у зоні конфлікту. Вона зустрічалася з представниками неурядових організацій, ОБСЄ та Червоного Хреста. У доповіді автор згадає не лише військовополонених, а й українських заручників, що незаконно затримані і перебувають на території РФ (зокрема Надію Савченко, Олега Сенцова та інших).

Автор доповіді також викладе уточнену і узгоджену статистику щодо чисельності заручників та полонених українців. "Я дуже сподіваюся, що моя доповідь не стане ще одним черговим звітом, який так і залишиться на папері", - заявила Кляйнберг в одному з інтерв'ю ЗМІ.

Крім того, у Палаці Європи у Страсбурзі під час сесії виступатимуть президент Австрії, прем'єр-міністри Грузії, Греції та Туреччини, а також президент Європейської комісії.

Нагадаємо, що 9 березня ц.р. Страсбург приєднався до міжнародної акції GLOBAL DAY #FreeSavchenko. Зокрема, у Страсбурзі до глобального дня на підтримку викраденої і незаконно ув'язненої на території Росії української льотчиці, парламентарія та члена ПАРЄ Надії Савченко приєдналися депутати Європарламенту, українська громада та жителі Франції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-