Правки Порошенка до закону про е-декларації майже на 100% вирішують проблеми - Шабунін

Правки Порошенка до закону про е-декларації майже на 100% вирішують проблеми - Шабунін

1103
Ukrinform
Правки Порошенка вводять ключові норми, які критично необхідні у законі про декларації, й майже на сто відсотків усувають проблеми, створені раніше ветованим законопроектом. 

Про це в коментарі Укрінформу повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

"Це правки, які майже на сто відсотків виправляють проблеми, які були створені законопроектом Денисенка. Новий законопроект вводить ключові норми, які критично необхідні у цьому законі, аби він був антикорупційним і європейці визнали його як такий, що виконує їхні умови надання Україні безвізового режиму", - зазначив він.

Шабунін, зокрема, вважає прогресивними норми законопроекту, які передбачають кримінальну відповідальність за внесення неправдивих відомостей у декларації, а також подання декларацій за новою формою вже у цьому році навіть тими, хто подав їх до першого квітня. 

Кроком уперед Шабунін також назвав декларування максимальної кількості майна і активів за новою формою. "Те що є, більш ніж достатньо для ефективної роботи", - наголосив він.

Водночас голова правління Центру протидії корупції зауважив, що парламент повинен ухвалити цей законопроект буквально на днях, оскільки у четвер Президент перебуватиме з робочим візитом у Брюсселі, де вирішуватиметься питання надання Україні безвізового режиму. "Питання часу є критичним. В четвер Президент перебуватиме з робочою поїздкою в Брюсселі. Якщо він не привезе туди цей законопроект, ми можемо взагалі не отримати безвізовий режим, тому що останні вибори в країнах-членах ЄС показали тотальну перемогу правих радикальних популістських політичних сил, які ніколи в житті не погодять Україні безвізовий режим", - резюмував він. 

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні на сайті Верховної Ради були оприлюднені пропозиції Президента до ветованого ним закону про електронні декларації. Згідно з пропозиціями, передбачено, що надання завідомо недостовірних відомостей в декларації чиновника тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей у декларації настає у разі, якщо такі відомості відмінні від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати.

Порошенко також пропонує зміни до ст. 366-1 Кримінального кодексу України: "карається штрафом від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".

Крім того, передбачається можливість протягом семи днів після подачі декларації суб'єкту декларування подати виправлену декларацію.

Пропонуються також зобов'язати чиновників декларувати автомобілі вартістю не від 50 мінімальних зарплат, як зараз, а від 100.

Також пропонується зобов'язати чиновників декларувати майно протягом 60 днів після набуття законом чинності, а не у 2017 році.

Як відомо, цей закон був прийнятий зі скандальними поправками позафракційного депутата Вадима Денисенка. Зокрема, ці правки відкладали запровадження відповідальності за неправдиві відомості у деклараціях до 2017 року. Крім того, декларування витрат було підняте з 20 до 100 мінімумів, також було допущено низку інших порушень.

Вважалося, що ухвалення закону у такому вигляді може призвести до відтермінування скасування Євросоюзом віз для України.

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер нагадав українській владі про необхідність вдосконалити закон про електронне декларування.

У суботу Порошенко ветував закон і зажадав від депутатів розглянути його правки вже у вівторок, 15 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-