ВР оприлюднила правки Порошенка до закону про е-декларації

ВР оприлюднила правки Порошенка до закону про е-декларації

3015
Ukrinform
Пропозиції Президента України Петра Порошенка до раніше ветованого ним закону про електронні декларації оприлюднені на сайті Верховної Ради. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на прес-службу ВР

Зокрема, Президент пропонує передбачити, що подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання декларації, карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також пропонується встановити, що відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації щодо майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати.

Президент пропонує дозволити впродовж семи днів після подання декларації  подавати виправлену декларацію.

У випадку притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ньому недостовірних відомостей, суб'єкт декларування зобов'язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада ухвалила закон про електронне декларування. Проте в ньому була передбачена норма про введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях лише з 2017 року. Це викликало невдоволення у європейських партнерів. Як наслідок Президент України в суботу 12 березня заветував Закон і подав свої пропозиції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-