Провину за буксування Мінська-2 хочуть перекласти на Україну - посол у ФРН

Провину за буксування Мінська-2 хочуть перекласти на Україну - посол у ФРН

2268
Ukrinform
Посол України у ФРН Андрій Мельник вважає курс німецького уряду "занадто дружнім до Росії". При цьому, на його думку, провину за буксування реалізації Мінських домовленостей "нині намагаються перекласти на Україну".

Про це дипломат заявив у розмові з агенцією dpa, повідомляє Deutsche Welle.

Щодо тиску Берліна на Україну у позиції в переговорах з реалізації Мінських домовленостей Мельник наголосив: "Звичайно, завжди легше - кидати виклик слабшій стороні. І німці та французи із задоволенням це роблять". Посол України в Німеччині додав: "На даний момент відбувається змагання: хто є тим, хто щось не виконав? І зараз ми перебуваємо в цій ролі більше, ніж росіяни. Саме це є тим, що українці сприймають як несправедливе".

Посол також застеріг від провалу Мінських домовленостей. За його словами, нині шанси на їх успіх досі лишаються вищими, ніж 50 відсотків. Попри урядову кризу в Україні, він вважає можливим ухвалити закон про вибори, щоб провести голосування на Донбасі ще до початку літа. Умовою для цього Мельник називає роботу спостережної місії ОБСЄ, яка гарантує безпеку виборів. Водночас Мельник виступив із критикою Німеччини, яка нині головує в ОБСЄ. "Немає відчуття, що Німеччина цього справді хоче", - наголосив дипломат.

Крім того, на запитання, чи домагається Берлін прихильності від Росії, посол відповів: "У будь-якому разі".

Мельник також закидає німецькому уряду, що той надсилає Москві "неправильні сигнали". "Ці сигнали примирення з Берліна сприймаються як слабкість. Це не розглядається як поступка чи переговірна тактика", - переконаний дипломат.

Мельник також вважає, що для президента Росії нині важливо повернутися у клуб "Велика вісімка". "Це для Путіна, можливо, більш важливо, ніж зняття санкцій", - сказав український посол і застеріг G7 від ухвалення рішення про повернення Росії до міжнародного клубу урядів високорозвинених країн світу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>