Чуркін каже, що ОБСЄ необ'єктивна

Чуркін каже, що ОБСЄ необ'єктивна

2612
Ukrinform
Росія категорично проти будь-яких нових форматів в справі врегулювання кризи в Україні і вважає, що ОБСЄ не достатньо «об'єктивна» в своїх оцінках ситуації.

Про це постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін заявив у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому діяльності ОБСЄ в 2016 році, передає кореспондент Укрінформу в Германії. 

«Важливо не забувати про небезпеку розмивання або зміни існуючих форматів, таких як контактна група або нормандський формат. Висунення нових ініціатив лише відволікає від повного виконання Мінських домовленостей», - сказав Чуркін.

На думку російської сторони, цілком достатньо і формату співпраці між ООН і ОБСЄ з українського питання. Чуркін наполягає на тому, що «практичні зобов'язання» зі стабілізації ситуації лежать на самих сторонах конфлікту, до яких Росія себе не зараховує. 

Чуркін також за традицією назвав українську революцію «державним переворотом», причому викрив у підтримці її «деяких членів ОБСЄ». І одночасно заявив, що ця організація «не має ні політичного, ні морального права випускати з уваги розслідування трагедій на Майдані в лютому і в Одесі в травні 2014 року”. 

Говорячи про події того часу, посланець Москви звинуватив Київ у відсутності бажання до інклюзивного діалогу для вирішення конфлікту з різними регіонами, ухваленні «повістки, запропонованої радикалами», що, за його словами, і стало причиною не лише «повного хаосу в економічному і політичному житті України», але і невиконання нею ряду ключових положень Мінського пакету сьогодні. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-