Дмитро Ярош, народний депутат, політик, засновник ДУКу
Камінням у вікна російських банків не доб`єшся економічної деокупації України
Інтерв'ю 25.02.2016 11:46 4094

Покинувши у грудні минулого року своє дітище - "Правий сектор" через неприйняття "псевдореволюційної діяльності, що загрожує існуванню держави Україна і плямує репутацію патріотів", його лідер Дмитро Ярош вже у лютому 2016-го презентує нову суспільно-політичну силу. Поки що вона у зародковому стані, але "Державницька ініціатива Яроша" ("ДІЯ") заявляє, що вже готова створити піраміду альтернативної влади, представити українцям свої концепції реформ, а також увійти до рад усіх рівнів. У Львові Дмитро Ярош розповів про своє бачення політичних змін у країні, зазначав, що дострокові парламентські та президентські вибори зараз можуть тільки нашкодити, бо на тлі зростаючого зубожіння народу, зростання тарифів та інших негараздів легко буде взяти реванш опозиційним антиукраїнським силам. Водночас, Ярош переконаний - бажано, щоб Україна все ж не дійшла до крайніх методів боротьби.

Щодо критеріїв формування нової політсили, її лідер зазначив, що це буде патріотичний державницький рух у широкому розумінні слова. До нього зможуть увійти і націоналісти, і демократи. Але однозначно не ті, хто замішаний у корупційних скандалах, не регіонали чи їх клони, які довели Україну до крові.

Зараз, за його словами, відбуваються методологічні дискусії: як найкраще зробити так, щоб нарешті держава Україна стала українською не тільки за формою але й за змістом.

У щільному графіку зустрічей Дмитро Ярош уділив час для бліц-інтерв`ю кореспондентові Укрінформу.

- Пане Дмитре, "Правий сектор" в офіційній заяві відмежувався від "Революційних правих сил" і їхньої спроби організувати Майдан-3. Але чому, на вашу думку, цю організацію взагалі пов`язали з ПС? Яке ваше ставлення до них?

- Я не можу говорити зараз за "Правий сектор", бо не перебуваю у цій організації, я вийшов з неї в грудні минулого року. Щодо "Революційних правих сил", то, на мій погляд, це деструктивна організація чи мережа. Про них мало відомо, але зважаючи на останні події, до них у нас ставлення негативне.

- Як ви ставитеся до одного з вождів так званого "третього майдану" - комбата батальйону ОУН Миколи Коханівського, який певний час воював у складі ДУК ПС?

Ми маємо ще дуже багато важелів впливу на ситуацію чи на ту ж владу. Мирних важелів

- Микола і хлопці, здається, їх було сім чоловік, на мій погляд, не зовсім адекватні. Бо цеглою у вікна російських банків не вирішиш питання економічної деокупації. Тому йому треба бути виваженим, а не бігати, як пацанові, і десь там щось кидати у вікна. Ми маємо ще дуже багато важелів впливу на ситуацію чи на ту ж владу. Мирних важелів. Якщо вже не буде інших варіантів... На Грушевського ми пішли і вступили в бій із системою. Поки ж такі варіанти є, їх треба обов`язково використовувати.

- Які сили і особи стоять за організацією "Білий молот", яка свого часу була вилучена з ПС за "маргінальні дії". Чому конкретно розійшлися дороги цих організацій?

- "Білий молот" важко назвати організацією. Це була невелика групка людей  Вони долучились до нас на першому етапі, коли ми вели активні дії на Майдані. А потім пішли свою дорогою, бо наші дороги не збігаються за багатьма напрямками. Ми працюємо не тільки у визвольній площині, але і в державотворчій, а коли люди не хочуть працювати, а тільки займатися бешкетами, тоді нам не по дорозі. Хто за ними стоїть тепер - не можу сказати, бо не займався цим питанням, і мені воно, чесно кажучи, не цікаве.

- Сьогодні є чимало політичних проектів, які головними своїми гаслами декларують боротьбу з корупцією і критику або відставку уряду. Один із таких - об`єднаний проект Юлії Тимошенко і Валентина Наливайченка. Що скажете про нього?

- У нас дуже часто борці з корупцією самі є корупціонерами. На жаль, цим прикривається багато різноманітних структур. Якщо справді Наливайченко пропрацьовував конкретних осіб у владі, то хай йому Бог помагає. "Вор должен сидеть в тюрьме". Відповідно, нехай працюють. Але ефективності усіх цих рухів поки що не видно. Не зробивши системних змін, справді революційних перетворень у державі, не реалізувавши майданівські гасла про боротьбу з корупцією, це вирішити неможливо.

- У короткій "біографії" "Правого сектора" було багато дискредитуючих історій. Зокрема, під вашою "маркою" творились безчинства на Драгобраті. Як ви захистите від цього нову політичну силу?

Всі наші бойові підрозділи, які власне і здобували славу для "Правого сектора", разом із нами творять Добровольчу українську армію

- Ну, тут нам значно легше, бо всі наші бойові підрозділи, які власне і здобували славу для "Правого сектора", разом із нами творять Добровольчу українську армію. І там ніяких проблем немає. Але поки ми воюємо на фронті, в тилу деякі неконтрольовані групи людей займаються невідомо чим. Це і стало, зокрема, темою наших розходжень. Для нас це було неприйнятно, тому ми вирішили йти своїм шляхом. Зокрема, система, на якій базуватиметься Добровольча армія, в принципі виключає будь-яке, говорячи молодіжним сленгом, "движування" в тилу. Є конкретні завдання, які люди мають вирішувати, і ні в якому разі не займатись бізнесовими, рекетирськими й бандитськими речами. За зразок ми взяли закон про Добровольчу армію, який діє в Естонії.

- Відомий інтерес до вашої особи з боку "братніх" спецслужб. Чи відчуваєте їх близьку присутність у своєму житті або оточенні?

- У моєму оточенні немає представників спецслужб, це моє глибоке переконання. В основному це хлопці, які зі мною пройшли фронт, а там усе чітко й зрозуміло. Щодо замахів, інформація від СБУ часто приходить, і взагалі, у сусідів мене занесено до списків на ліквідацію. Ми самі розробляли одну таку ДРГ-шку (диверсійно-розвідувальну групу, - ред.) і разом зі Службою безпеки проводили її затримання. Наші хлопці вже навіть почали грамоти та премії отримувати за таку діяльність. Але це ж війна, це закономірно. З Божою допомогою ми і ДРГ-шки, і Росію завалимо (сміється, - ред.). Все буде нормально.

Нінель Кисілевська, Львів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-