Яценюк: Іде умисне зволікання з конфіскацією $1,5 мільярда Януковича

Яценюк: Іде умисне зволікання з конфіскацією $1,5 мільярда Януковича

931
Ukrinform
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк переконаний, що відбувається умисне зволікання з конфіскацією 1,5 млрд дол. колишнього режиму.

Про це він заявив на засіданні уряду в середу, 24 лютого, повідомляє Урядовий портал.

«Іде умисне зволікання з конфіскацією 1,5 млрд дол. колишнього режиму. Це обов’язок органів прокуратури, антикорупційних органів, всієї української влади і судової системи - конфіскувати їх і відправити до державного бюджету», - сказав Прем'єр.

Він нагадав, що минулого року на засіданні уряду продемонстрував засобам масової інформації і членам Кабінету міністрів схему, «як колишній режим вимивав кошти бюджету, відправляв ці гроші на офшорні фірми, які контролював»: «Далі ці офшорні фірми купували за вкрадені гроші державні цінні папери української держави, розміщували ці цінні папери в Ощадному банку і ще й отримували з державного бюджету відсотки».

У минулому році, нагадав глава уряду, Держфінмоніторинг арештував 1,5 млрд дол., які зараз знаходяться в Ощадному банку: «У схемі залучені близько 80 офшорних компаній, які контролюються колишнім режимом».

Яценюк підкреслив, що «були непоодинокі спроби через судові рішення зняти арешт для того, щоби назад вкрасти 1,5 млрд дол». «Їх (вкрадені кошти - ред.) не треба шукати, ми їх вже знайшли. Не треба бігати по всьому світу - вони арештовані і знаходяться в Україні. За цілий рік я тільки отримую пачки листів про те, що в цьому питанні розбираються», - наголосив глава уряду.

Він підкреслив, що «іде умисне зволікання з процедурою конфіскації цих грошей»: «Думають: «ситуація не дуже стабільна, ці вимагають конфіскації, прийдуть інші - з іншими домовимося». І пропаде 1,5 мільярда, розтягнуть через домовленості і через змову».

Прем'єр-міністр вкотре наголосив на необхідності завершити судове розслідування і провести процедуру спеціальної конфіскації 1,5 млрд дол. активів колишнього режиму.

Частина з цих коштів вже передбачена в державному бюджеті на фінансування Збройних Сил, частину уряд може відправити на широкі соціальні програми допомоги громадянам.

Під час виступу на засіданні уряду міністр юстиції Павло Петренко запропонував винести на розгляд Кабінету міністрів проект постанови про створення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Він звернувся до парламенту подати своїх кандидатів у конкурсну комісію для обрання керівника агентства.

Яценюк підкреслив, що створення агентства з пошуку корупційних активів є вкрай необхідним: «Це реальний механізм доступу до іноземних баз даних і не очікування роками відповіді на запити по правову допомогу, а швидка і оперативна робота по пошуку активів, пошуку реальних власників і арешт та конфіскація таких активів».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-