Комітет з нацбезпеки розгляне причетність олігархів до агресії РФ – нардеп

Комітет з нацбезпеки розгляне причетність олігархів до агресії РФ – нардеп

2780
Ukrinform
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони розгляне причетність олігархів до сприяння російській агресії та сепаратизму в Україні.

Про це заявив народний депутат Андрій Левус після завершення засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони, на якому була оприлюднена стенограма засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, повідомляє прес-служба "Народного фронту".

Він зазначив, що реалізації проектів "Новоросія" та "Русская весна" в Україні сприяли різні проросійські персони та промислово-фінансові клани, зокрема, олігархи з оточення Януковича.

"Я думаю, що суспільству буде цікаво дізнатись про те, що ці люди робили два роки тому, а саме: на чиєму боці вони були, як використовувалися потужності підприємств, що їм належать, де були відкриті виборчі дільниці для так званих "референдумів" в Криму та на Донбасі", - наголосив Левус.

Крім того, представник "НФ" зазначив, що  безпосередню участь у фінансуванні сепаратистських проектів брали і російські олігархи, які діють в Україні: "Це й Малофеєв, який був спонсором та працедавцем Гіркіна-Стрелкова, а також Кесаєв, Григоришин, Бабаков та ін.".

"Тому Комітет з питань нацбезпеки має розглянути причетність зазначених осіб до розколу держави та вимагати від правоохоронних органів відкрити відповідні кримінальні провадження проти них", - підкреслив Левус.

Результатом таких дій, на його думку, мають стати конфіскація їхніх українських активів та введення санкцій проти осіб, причетних до розколу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-