ЄС стурбований поправками до закону

ЄС стурбований поправками до закону "Про прокуратуру"

Укрінформ
Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські висловив занепокоєння правками, які запропоновані до внесення у закон України "Про прокуратуру" як такі, що підривають зусилля країни у боротьбі з корупцією.

Відповідну заяву розміщено на сторінці Представництва ЄС в Україні у Фейсбуці.

"Я стурбований змінами, що їх пропонують внести до закону "Про прокуратуру" (4055), які загрожують незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через надання забагато дискреційної влади генеральному прокурору", - йдеться у заяві.

Водночас Томбінські привітав роботу Верховної Ради над іншими документами "безвізового пакету", які відповідають стандартам ЄС.

"Я вітаю роботу, що ведеться поточного тижня у Верховній Раді щодо важливого антикорупційного законодавства, яке також є частиною зобов'язань України, які стосуються візової лібералізації. Проекти законів про виявлення, розшук та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (4056), та про арешт майна та інститут спеціальної конфіскації (4054) відповідають стандартам ЄС", - зазначив Томбінські.

Він наголосив також на важливості не допустити зволікання із запровадженням ефективної системи декларування статків. За його словами, створення такої системи відповідає зобов'язанням, які взяла на себе Україна, і ця система має бути впроваджена вже у 2016 році.

"Така система має бути всеохопною та стосуватися усіх посадовців, які працюють у сферах і на посадах, що є уразливими до корупції. Посадовці повинні будуть повторно подати свої декларації в електронній формі, аби дозволити Національній агенції з питань запобігання корупції, щойно вона буде у стані повної працездатності, здійснювати свою роботу. Наразі саме час - після восьми місяців неефективних спроб створити цю агенцію - стати свідком її створення та побачити її у дії", - сказав представник ЄС в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-