Порошенко:

Порошенко: "Північний потік - 2" зробить Європу залежною

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко вважає, що «Північний потік» ослабить Європу, зробивши її залежною від Росії.

Про це він говорив, виступаючи у президентських дебатах на 52 Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На жаль, у «Північного потоку-2» лише одна мета, і вона політична - зробити Європу більш залежною, зробити Україну, Польщу, Словаччину, Хорватію та багато інших країн слабкішими», - сказав український президент.

Порошенко порівняв дві цифри: 1 млрд євро для того, щоб модернізувати вже існуючі потужності, що довели свою надійність, і 20 млрд, які вимагається вкласти у «Північний потік-2». Він запросив інвесторів взяти участь у модернізації української ГТС і «зробити Європу сильною».

«Якщо ми будемо досить сильні, аби дати правильну відповідь російському «Північному потоку-2», це зробить Європу сильнішою», - сказав український лідер.

Президент Польщі Анджей Дуда, який виступав у тій же панелі, звернув увагу на те, що будівництво «Північного потоку-2» виявилося проблемою у відносинах між Варшавою та Берліном.

Як раніше повідомляв Укрінформ, у грудні минулого року федеральне антимонопольне відомство Німеччини схвалило купівлю європейськими партнерами (Wintershall, Shell, E.ON, ENGIE, OMV) часток у проектній компанії Nord Stream 2 AG. Проти проекту виступає низка східноєвропейських країн, включаючи Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Угорщину, Румунію, Словаччину та Україну, яка, як пригрозила російська сторона, може після 2019 року втратити статус транзитної країни для перекачування російського газу до Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-