Київ вимагає у Росії припинити тортури Афанасьєва

Київ вимагає у Росії припинити тортури Афанасьєва

Укрінформ
В Україні глибоко стурбовані продовженням застосування тортур щодо незаконно ув’язненого громадянина України Геннадія Афанасьєва співробітниками пенітенціарної служби РФ, нелюдського поводження з ним та постійного порушення його прав.

Про це йдеться у коментарі МЗС України.

"Підтвердженням посилення тиску російської влади на Геннадія Афанасьєва став факт затримання 3 лютого 2016 року російського адвоката Ернеста Мезака, який захищає інтереси незаконно ув’язненого українця щодо відновлення його порушених у колонії прав», - йдеться у коментарі.

Також зазначають, що цинізм російських органів влади проявляється і у відмові протягом двох останніх місяців представникам консульства України відвідати Афанасьєва, незважаючи на неодноразові звернення української сторони.

«Вимагаємо від російської сторони забезпечити дотримання прав незаконно ув’язненого громадянина України Геннадія Афанасьєва, негайно надати дозвіл консульським посадовим особам України відвідати ув’язненого українця та звільнити його як незаконно засудженого, а також припинити переслідування його захисників», - наголошують у МЗС.

У міністерстві закликали міжнародне співтовариство засудити кричущі факти порушення РФ норм міжнародного права та міжнародних договірно-правових зобов’язань у сфері забезпечення прав і свобод громадян, що набувають системного характеру, та продовжити цілеспрямований тиск на Росію з метою звільнення громадян України – політичних в’язнів агресивної політики Кремля. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-