Держдеп готує розширення списку Магнітського – ЗМІ

Держдеп готує розширення списку Магнітського – ЗМІ

Укрінформ
Державний департамент США проводить підготовчу роботу щодо розширення списку Магнітського ще на п'ять осіб, винних у порушеннях прав людини в РФ.

Про це пише колумніст Bloomberg View Елі Лейк із посиланням на власні джерела в зовнішньополітичному відомстві США.

"Представники Держдепартаменту сказали мені, що вони очікують появу нових п'яти прізвищ, у відомому списку Магнітського", - зазначає у своїй публікації політичний оглядач.

При цьому, зауважує він, нові імена мали озвучити в американському Конгресі ще в п'ятницю, втім держсекретар США Джон Керрі призупинив цей процес з огляду на його переговори з російським міністром Лавровим по Сирії.

Прийняття акту Магнітського Конгресом США у 2012 році давало можливість американській адміністрації покарати російських чиновників та інших осіб, причетних до широкого спектру порушень прав людини, продовжує автор. Серед таких називається і резонансне вбивство екс-працівника російських спецслужб Олександра Литвиненка. Це питання стало більш актуальним минулого тижня, після офіційного оголошення британського суду по цій справі.

Втім, зазначає аналітик, представники Держдепу стверджують, що нове розширення списку Магнітського не має нічого спільного зі справою Литвиненка. Тим не менше, прецедент встановлений, у тому числі для майбутніх адміністрацій.

"Подібного роду речі мають турбувати поплічників Путіна. Поки він є президентом, він користується суверенним імунітетом від таких речей, як акт Магнітського. Втім, цей щит не поширюється на інших олігархів", - наголошує автор.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-