Справу Чийгоза замовили безпосередньо з Кремля - адвокат

Справу Чийгоза замовили безпосередньо з Кремля - адвокат

1504
Ukrinform
Справа "26 лютого" носить абсолютно замовний характер, і замовлення це надійшло безпосередньо з Кремля.

Про це на прес-конференції в Укрінформі по відеозв'язку заявив адвокат Ахтема Чийгоза і Надії Савченко Микола Полозов.

"Я можу абсолютно точно сказати, що справа Ахтема Чийгоза - політична справа, що носить замовний характер, причому сформовано замовлення прямо з Кремля", - заявив він.

За словами миколи Полозова, перша особливість цієї справи – масовість: "Масові заворушення в Росії - вже апробований політичний процес, він мав місце в рамках "Болотної справи". Зараз ту ж саму технологію переносять у Крим".

Друга особливість справи "26 лютого" - те, що фігуранти з боку звинувачення, включаючи суд, є громадянами України, колишніми українськими суддями і прокурорами, які порушили присягу і зрадили свою країну.

"Виходить абсолютно дика ситуація, при якій колабораціоністи судять патріотів... Це накладає певний відбиток на справу", - вважає адвокат.

Як зазначив Полозов, "якщо в інших політичних справах судді, прокурори і слідчі лише механізм, то у даному випадку є пряма особиста зацікавленість як суддів, так і прокурорів на чолі з Поклонською, яким необхідно довести свою лояльність Метрополії, необхідно довести Кремлю, що вони дійсно хороші нові росіяни".

Ще одна особливість справи Чийгоза в тому, що "події сталися на території України, але судить чомусь Росія". "З точки зору юриспруденції - це абсолютний абсурд", - заявив адвокат.

За його словами, про сфабрикований характер справи свідчить і той факт, що потерпілі виключно представники "народного ополчення":

"Не може бути, щоб при масових заворушеннях, при масовому скупченні народу постраждалою була тільки одна сторона, аби тільки одна якась партія отримувала травми, а всі підсудні були кримськими татарами".

Полозов зазначив, що справа Чийгоза ріднить зі справами інших українських політв'язнів - Надії Савчено, Олега Сенцова, Миколи Карпюка та багатьох інших - те, що вони сфабриковані і суду, як такого, в Росії немає.

"У випадку з Ахтемом Чийгозом та іншими політв'язнями рішення приймаються не судом і не в суді, а в іншому місці. Тому впливати на центр прийняття рішень можна тільки шляхом впливу на російську владу. Зсередини вона не сприймає ніяких заперечень, політичне поле повністю зачищене, тому єдиний спосіб цього впливу - зовнішньополітичний", - вважає захисник.

Як стверджує адвокат, керівництво України, МЗС повинні використовувати всі можливості впливати на Путіна як на центр прийняття рішень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-