Герої Крут є символом нескореного духу українців  - Порошенко

Герої Крут є символом нескореного духу українців - Порошенко

1175
Ukrinform
Президент Петро Порошенко у 98-у річницю бою під Крутами подякував молодим українцям, які за покликом серця стають до лав захисників нашої держави.

Про це він заявив у своєму зверненні до українського народу у зв'язку з Днем пам'яті Героїв Крут, інформує прес-служба Глави держави.

"З особливою теплотою звертаюся до молодих людей, які за покликом серця стають до лав захисників України, гідно виконують військову присягу. Прийміть мою щиру вдячність за мужність та готовність чесно служити Батьківщині", - сказав Порошенко.

Він наголосив, що сьогодні вшановується подвиг патріотів Української Народної Республіки, які віддали життя за свободу рідної землі, які є символом нескореного духу молодого покоління українців у боротьбі за власну державу.

Президент нагадав, що 29 січня 1918 року старшини та юнкери Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького разом із бійцями Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентами столичних вищих навчальних закладів та гімназистами старших класів мужньо стали на шляху московсько-більшовицької орди, яка йшла на Київ. Бій під Крутами відбувся майже одразу після проголошення незалежності УНР. Він затримав більшовиків лише на декілька днів. Але саме героїзм крутян значною мірою дав змогу урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Глава держави наголосив, що суверенній державі, яка утворилась під час Української революції 1917-1921 років та опинилася віч-на-віч із зовнішніми і внутрішніми ворогами, не судилося вистояти. Це призвело до величезної трагедії, бо у наступні десятиліття комуністичний режим червоним терором, голодоморами, репресіями, депортаціями винищив мільйони українців. А далі брехнею та лицемірством намагався утримати нас у покорі. Але не утримав, підкреслив Президент.

"Завдяки всенародній єдності та солідарності світової спільноти нині ми даємо рішучу відсіч новій російській агресії. За утвердження ідеалів незалежності та державності проти імперської навали виступили кращі сини Українського народу - гідні нащадки героїв минулого. Честь їм і шана!" - підсумував Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-