Президент анонсував створення Національної системи кібербезпеки

Президент анонсував створення Національної системи кібербезпеки

2042
Ukrinform
Рада національної безпеки і оборони України від головуванням Президента розглядає питання про Національну систему кібербезпеки.

Про це інформує прес-служба глави держави.

"Очевидною є необхідність створення Національної системи кібербезпеки, коли нею будуть займатися відповідні підрозділи СБУ, кіберзахистом – відповідні підрозділи ДСТСЗІ, а боротьбою з кіберзлочинністю – відповідні підрозділи МВС. Координацію та ефективну взаємодію буде забезпечувати відповідний підрозділ РНБО", - заявив Порошенко.

Президент наголосив, що така модель взаємодії має бути негайно відпрацьована, в тому числі із залученням передбачених коштів спеціальних трастових фондів НАТО. Він додав, що під час роботи над Стратегією було максимально враховано рекомендації експертів багатьох консалтингових компаній.

"Кіберпростір зараз перетворився на ще одне поле протистояння і боротьби за незалежність держави. Різноманітні спроби порушення штатного режиму функціонування національних ресурсів, використання кіберпростору для шпигунства, несанкціонованого доступу до інформації, спроби використати кібератаки для досягнення політичних цілей – це лише одна невеличка частина того, з чим вже зіткнулась Україна від самого початку російської агресії", – сказав Порошенко.

Глава держави нагадав про атаки хакерів на енергетичні об’єкти, зокрема на "Прикарпаттяобленерго" і інші підприємства, внаслідок чого без електроенергії залишилися 80 тис. споживачів. Причиною аварії тоді стало втручання сторонніх осіб у роботу автоматичної системи контролю та управління енергообладнанням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-