Ващиковський назвав успіхом для України ще рік чи два кульгавого "перемир'я"

Ващиковський назвав успіхом для України ще рік чи два кульгавого "перемир'я"

5984
Ukrinform
Міжнародна спільнота “повинна виграти час для України” у конфлікті з Росією, аби Київ міг здійснити необхідні реформи й остаточно закріпити демократичні перетворення та європейський вибір.

На цьому під час форуму “Європа-Україна” у Лодзі в неділю наголосив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, інформує власний кореспондент Укрінформу в РП. 

“Мені здається, що Росія не бажатиме швидко залагодити конфлікт в Україні, оскільки для неї Україна – це частина геополітичного плану, а не просто бажання покарати Україну (за спробу вийти з її орбіти. – Ред.). Виконання Мінських домовленостей кульгає, але це дає час для України здійснити реформи”, - підкреслив Ващиковський.

Він додав: якщо міжнародна спільнота зможе “купити” рік чи два, аби Україна могла здійснити внутрішні реформи, то це буде “величезний успіх” для закріплення демократії в Україні.

Ващиковський зауважив, що російсько-український конфлікт має бути розв’язаний політичними методами, зокрема через механізм санкцій. “Альтернативою цьому могло б бути лише відкрите протистояння Заходу з Росією, а цього ніхто не хоче”, - підкреслив глава польського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, в Україні спостерігається зіткнення двох концепцій – країн, які хочуть змін і трансформації, і концепції країн родом з ХІХ століття, коли все вирішує група найпотужіших держав світу.

“Вступ України до європейських структур означатиме, що імперія (Росія. – Ред.) втратить можливість для розвитку”, - констатував Ващиковський.

Він зауважив, що зміни України у демократичному напрямі означатимуть, що на пострадянському просторі можна збудувати країну права, а завдяки цьому згодом це можна буде реалізувати в інших країнах колишнього СРСР.

Форум, який триватиме до 26 січня, організовує Інститут східних досліджень Польщі.

Укрінформ є інформаційним партнером форуму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>