Ватажки бойовиків гризуться за фінансові потоки і тіньовий бізнес – глава АТЦ

Ватажки бойовиків гризуться за фінансові потоки і тіньовий бізнес – глава АТЦ

1852
Ukrinform
На окупованому Донбасі панує атмосфера взаємної недовіри між російськими офіцерами та місцевими польовими командирами.

Під виглядом протидії "казнокрадству" терористи на Донбасі влаштовують "внутрішні війни", борячись за керівні посади, доступ до фінансових потоків з РФ, встановлення контролю над постачанням енергоресурсів та російських "гуманітарних вантажів", а також за перерозподіл сфер впливу у тіньовому бізнесі.

Про це у розмові з DT.UA розповів керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков, зазначивши, що йдеться про конфлікти як всередині "владного середовища" - між ватажками та угрупованнями бойовиків, так і з представниками російських формувань, які іноді переростають у збройні сутички.

"Загалом, на тимчасово окупованих територіях панує атмосфера взаємної недовіри між російськими офіцерами та місцевими польовими командирами. Незгодні з політикою керівництва "республік" члени незаконних збройних формувань, насамперед козачих підрозділів, відмовляються розформовуватися, входити до новостворених "корпусів" та "бригад", дезертирують і дедалі частіше вступають у збройні сутички з представниками "офіційної влади", - заявляє Маліков.

"Ви пам'ятаєте, мабуть, збройне зіткнення між бойовиками "7-ї ОМСБР 2-го армійського корпусу ЛНР" та працівниками "військової комендатури" з числа росіян у жовтні 2015 р. в Дебальцевому, коли загинуло шість терористів. Такі дії представників російських спецслужб призвели до чергового загострення протистояння між "козачим рухом" та очільником "ЛНР" Ігорем Плотницьким. Після заяв керівників "Всевеликого війська Донського" про необхідність повернення під контроль козаків більшості окупованих міст Луганської області у Стаханові та Первомайську було запроваджено "комендантську годину", а в Ровеньках - заарештовано ватажка козачого формування "Русь" Сергія Бондаренка", - наголошує він.

За інформацією керівника АТЦ, наразі загострюється конфлікт у селищі Озерянівка (передмістя Горлівки - ред.), де співробітники ГРУ спільно з "силовиками" "ДНР" оточують бойовиків "загону спецпризначення "Троя", який звинуватив військове "керівництво республіки" у тотальній корупції та наявності кримінальних елементів в "органах влади".

"Більшість внутрішньополітичних конфліктів пов'язані насамперед із боротьбою керівників псевдореспублік за посади, доступ до фінансових ресурсів, а також із перерозподілом сфер впливу в тіньовому бізнесі на окупованих територіях. Наприклад, керівник "ДНР" Олександр Захарченко усуває із займаних посад нелояльних "міністрів" та посадовців своєї "адміністрації", які контролюють окремі незаконні збройні формування, оскільки прагне встановити контроль над усіма фінансовими потоками "республіки". Для цього використовуються "МДБ ДНР" та інші підконтрольні Захарченку "силові структури", що вдаються до перевірок, "силових акцій" та арештів непокірних бойовиків", - розповів Маліков.

За його словами, триває конфлікт між Захарченком і "секретарем Ради безпеки та оборони ДНР", екс-командиром бригади "Схід" Олександром Ходаковським, який хоче очолити псевдореспубліку.

"Для зменшення впливу Ходаковського Захарченко, під виглядом реорганізації, намагався зарахувати півтори тисячі бойовиків "11 полку" (колишня бригада "Схід" - ред.) до штату "МВС ДНР". Але після особистих консультацій Ходаковского з кураторами з Москви було прийнято рішення залишити "11-й полк" у складі "1 армійського корпусу ДНР". Між бойовиками підконтрольних Захарченку підрозділів "1 АК ДНР" та "полком Ходаковського" тривають постійні конфлікти. Для посилення контролю над ситуацією керівник "ДНР" сформував "окремий полк спецпризначення МО ДНР" та "батальйон "Легіон" МНС ДНР", які виконують лише його особисті накази", - каже Маліков.

Нагадаємо, після ліквідації козацького отамана Павла Дрьомова в "ЛНР" фактично не залишилося польових командирів, нелояльних "главі республіки" Ігорю Плотницькому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-