Марк Гальперін, російський політик, організатор руху «За зміну влади»
Немає 86-90% підтримки Путіна, влади. Народний протест наростає і буде наростати
21.01.2016 10:00 1273

- Я створюю загальноросійський рух «За зміну влади». Ми багато працюємо. І далі готові працювати. По-різному. Регулярне проведення пікетів у центрі міста - ефективний засіб для привернення уваги. Ми з одного боку прориваємо інформаційну блокаду і агітуємо перехожих, а з іншого - пояснюємо опозиціонерам, які приходять на пікети, що за рух ми створюємо і якими шляхами ми збираємося досягти наших цілей.

- Сміливість, уміння «вийти на площу», тим більше - на головні площі країни, дорогого коштує. І вісім осіб, які протестували в 1968 році проти введення Радянської армії в Чехословаччину, врятували честь Росії... Скільки людей у вашій групі?

- У нас вже сформувався кістяк. Це осіб 15-20.

- Але ж пікет одиночний?

- Ми змінюємо один одного у пікеті. І наявного закону, теж дещо сумнівного, не порушуємо... Коли в місті проходять якісь інші заходи протесту, на пікет можуть прийти після них осіб 25-30.

Регулярні пікети з участю кількох десятків осіб для влади теж небезпечні

- Абсолютно вірно. Влада взяла курс на те, щоб чавити  все на корню. Будь-яке висловлення думки. Заборон на масові ходи в центрі столиці вже мало. Такі регулярні пікети з участю кількох десятків осіб, як наші, для влади теж небезпечні. Згадаємо недавню історію. Це після протестів 2011-2012 року у десятки або навіть сотні тисяч осіб ми «розпестилися». А до того була «стратегія 31» на Тріумфальній площі. Тих, хто виходив, теж було небагато. Але згадайте, як запекло боролася з ними влада. Тріумфалка постійно була «під розгоном». Приблизно те ж відбувається і зараз... Я впевнений, що немає ніяких 86-90% підтримки Путіна, влади. Це ігри соціологів. Невдоволення є. Народний протест наростає і буде наростати.

- Але він зараз має переважно економічний підтекст, а не політичний.

- Влада відкидає, не сприймає будь-який протест - не тільки політичний, а й економічний, і соціальний. Спробуйте, наприклад, вийти з плакатом, що заперечує проти забудови у Парку «Дружба» або «Торфянка». Влада і в цьому випадку буде реагувати вкрай негативно.

- А чи є якісь особливі заборони?

На слово «Путін» на плакаті існує справжня цензура

- Так! Є табу на одне слово. І це слово - «Путін». Взагалі-то я кажу своїм друзям та всім бажаючим до нас приєднатися: «Приходьте з будь-якими плакатами». Природно в наших плакатах немає ніякого екстремізму, нацизму та ксенофобії. Але ось на слово «Путін» на плакаті існує справжня цензура. Тому ми подібні плакати найчастіше намагаємося діставати наприкінці заходу. Хоча буває, що і на початку викладаємо. Це - за обставинами. Поліція іноді просто просить: «Можете стояти. Тільки «Путіна» поверніть».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-