Гройсман не хоче воювати за децентралізацію щороку

Гройсман не хоче воювати за децентралізацію щороку

Укрінформ
Завдяки бюджетній децентралізації посилення місцевих бюджетів цього року стане ще більш відчутним.

Про це Голова Верховної Ради Володимир Гройсман написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Цього року посилення місцевих бюджетів стане ще більш відчутним. Я добре пам'ятаю, скільки довелось буквально "воювати" за запуск розроблених нами тоді ще в Мінрегіоні нових механізмів. Довелось повоювати і цього року. Але бюджетну децентралізацію ми відстояли", - наголосив Гройсман.

Зокрема, він нагадав про основні здобутки. Так, 100% єдиного податку, як і торік, буде зараховуватись до бюджетів базового рівня. Надходження від цього джерела очікуються у розмірі 10,5 млрд грн. У місцевих бюджетах залишатиметься і 100% місцевого акцизу.

"Перенесено зі спеціального до загального фонду державного бюджету (тобто забезпечено більш надійними джерелами) фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 1 млрд грн та державного фонду регіонального розвитку, обсяг якого визначено у сумі 3 млрд грн", - додав Гройсман.

Крім того, додатково передбачено 1,94 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій та 0,95 млрд грн - для капітальних видатків за програмою «Підтримка державних та регіональних інвестиційних проектів».

Гройсман нагадав, що повністю скасовано відрахування 3,6% ЄСВ для працівників та 6,1% для посадових осіб місцевого самоврядування і держслужбовців. Таким чином, органи місцевого самоврядування отримають додаткові надходження з ПДФО та економію у сплаті ЄСВ при виплаті зарплат працівникам бюджетної сфери.

Голова ВР також підкреслив, що збережено чинну систему розмежування видатків на охорону здоров’я за видами медичної допомоги. Тобто, заклади вторинної медичної допомоги залишаться у підпорядкуванні міст обласного значення, районів, об’єднаних громад (уряд пропонував передати їх до підпорядкування обласної влади).

Виші І-ІІ рівня акредитації, за словами Гройсмана, будуть і далі фінансуватися з державного бюджету, а не місцевих. На місцевий же рівень передається лише професійно-технічна освіта, розвиток якої на території реально має належати до повноважень органів місцевого самоврядування.

"Таким чином, нам вдалося не лише зберегти основні здобутки бюджетної децентралізації, а й закласти нові можливості для подальшого розвитку місцевого самоврядування. Зараз надважливо закріпити децентралізацію конституційно, щоб не доводилось воювати за неї кожен рік", - підсумував Голова Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-