Закон про іномовлення став чинним

Закон про іномовлення став чинним

1524
Ukrinform
Закон "Про систему іномовлення України", напередодні опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України", сьогодні набув чинності.

Парламент ухвалив цей документ 8 грудня. Він створює правові основи діяльності державного підприємства, на яке покладаються завдання і функції мовлення за межами України.

Згідно з законом систему державного іномовлення складатимуть державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (МПІУ) та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Основними завданнями системи державного іномовлення визначені об’єктивне, повне, своєчасне і неупереджене інформування про суспільно значущі події в Україні, офіційну внутрішню і зовнішню політику та позицію держави, діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Іномовлення надаватиме платформу для дискусій щодо офіційної позиції органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечуватиме всебічний інформаційний супровід процесу інтеграції України до ЄС та євроатлантичних структур колективної безпеки, популяризуватиме українську культуру, сприятиме зміцненню міжнародного авторитету України та підвищенню інвестиційної привабливості тощо.

Водночас документ забороняє втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність суб’єктів державного іномовлення з метою встановлення цензури, попереднього контролю чи незаконного впливу на зміст поширюваної інформації.

Програми МПІУ вироблятимуться англійською та іншими мовами, залежно від доцільності та нагальності використання тієї чи іншої мови. Але обсяг програм, вироблених англійською, повинен бути не менше 50%.

Медіаплатформа провадитиме свою діяльність шляхом створення та поширення інформаційного продукту каналами супутникового, електронного мовлення, в інтернеті. Ефірне наземне аналогове і цифрове мовлення та мовлення в кабельних мережах здійснюватиметься виключно за межами України.

Держава забезпечує фінансування системи іномовлення, яке передбачається окремим рядком у Державному бюджеті та становить не менше 0,06 відсотка видатків загального фонду бюджету за попередній рік. Крім того, джерелами фінансування діяльності суб’єктів державного іномовлення можуть бути кошти, отримані від продажу власної теле- і радіопродукції, трансляції реклами, а також плата за надання у користування авторських та суміжних прав, добровільні, благодійні та спонсорські внески, пожертви фізичних та юридичних осіб (крім анонімних пожертв), інші надходження, не заборонені законодавством.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-