Венеціанська комісія вважає закон про декомунізацію недемократичним

Венеціанська комісія вважає закон про декомунізацію недемократичним

Укрінформ
Венеціанська комісія ухвалила рішення про невідповідність українського закону про декомунізацію стандартам Ради Європи.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на джерела у прес-службі Ради Європи.

Як зазначається у матеріалі, Рада Європи надала Києву низку рекомендацій, які дозволять привести закон у відповідність до європейських стандартів, водночас зберігши його основне завдання щодо заборони комуністичної та націонал-соціалістичної пропаганди.

У РЄ, зокрема, підкреслили, що у Венеції 18 грудня був ухвалений спільний висновок Венеціанської комісії та Бюро демократичних інституцій та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, згідно з яким обидві інституції визнають право України заборонити чи навіть криміналізувати певну символіку або пропаганду тоталітарних режимів, але попереджають, що в нинішньому формулюванні закон може призвести до порушення права на свободу висловлювання.

Так, Київ закликали точніше визначити термін "пропаганда" - таким чином, щоб це визначення "стосувалося лише чогось більшого, аніж простого вираження думок чи ідей". Також у ВК та БДВПЛ звернули увагу на відмінність підходів до нацизму та комунізму в українському законі.

Окрема тема для зауважень - передбачені покарання.

"Експерти зазначають, що закон містить суворі та непропорційні санкції (щодо порушників)... Кримінальна відповідальність повинна бути лише щодо дій, які становлять небезпеку для суспільства", - пояснили в РЄ.

Водночас у Раді Європи зауважили, що українська сторона вже висловила готовність до перегляду закону у відповідності до рекомендацій.

Повний текст висновку Венеціанська комісія обіцяє оприлюднити в понеділок, 21 грудня.

Нагадаємо, Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» був ухвалений Верховною Радою 9 квітня цього року і набув чинності в травні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-