Україна запроваджує мораторій на виплату «боргу Януковича» - Яценюк

Україна запроваджує мораторій на виплату «боргу Януковича» - Яценюк

Оновлено
Укрінформ
Уряд України сьогодні запроваджує мораторій на виплату так званого російського боргу.

Про це на засіданні Кабміну заявив прем’єр Арсеній Яценюк.

Також він заявив, що запроваджується мораторій на виплату 507 мільйонів доларів США, які 2 українські компанії – КБ «Південне» та «Укравтодор» мають як боргові зобов’язання перед банками РФ.

Відсьогодні виплати по цих боргах на загальну суму 3,582 млрд доларів зупиняються, повідомив прем’єр. «До моменту прийняття наших пропозицій з реструкутризації або до судовго рішення», - уточнив Яценюк.

«Вкотре нагадаю, що Україна провела реструктуризацію боргів з адекватними кредиторами. Враховуючи, що російська сторона відмовилась, попри неодноразові наші спроби, підписати договір про реструктуризацію», - зазначив Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, у грудні 2013 року уряд Миколи Азарова в рамках домовленостей Віктора Януковича з президентом РФ Володимиром Путіним випустив п'ятирічні єврооблігації на $3 млрд, які викупив Фонд національного добробуту Росії.

Наприкінці серпня-2015 найбільші держателі українських євробондів погодилися списати 20% номінальної вартості зобов'язань, що становить $18 млрд. Росія на списання не погодилася. Міністр фінансів РФ Антон Сілуанов заявив, що Москва має намір в судовому порядку домагатися повернення "боргу Януковича".

На початку грудня Міжнародний валютний фонд змінив правила кредитування для України. Іншими словами, якщо Україна пропустить виплати по російському боргу, вона й надалі зможе отримувати підтримку МВФ.

16 грудня керівництво МВФ прийняло рішення, що "боргу Януковича" має статус офіційного.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-