Прокурор Гаазького суду: На Майдані не було злочинів проти людяності

Прокурор Гаазького суду: На Майдані не було злочинів проти людяності

5952
Ukrinform
Гаазький суд не класифікував розстріли на Майдані як злочини проти людяності.

Про це йдеться у доповіді прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда, опублікованій у четвер 12 листопада. 

Згідно з попередніми висновками Міжнародного кримінального суду в Гаазі, українські правоохоронці часто застосували "надмірну та невиправдану" силу проти протестувальників і журналістів в ході протестів на Майдані у 2013-2014 роках. Однак при цьому правоохоронці не вчинили злочинів проти людяності, заявила головна прокурорка Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда.

"Хоча ці обставини вказують на те, що злочини, які розглядалися, не відповідають поняттю злочину проти людяності, суд звертає увагу, що на Майдані відбулися серйозні порушення людських прав", - вважає Бенсуда.

За словами прокурора, насильницькі дії влади на Майдані були спрямовані "проти цивільного населення", але достатні докази того, що це відбувалося "широкомасштабно або систематично", відсутні.

Зокрема, у доповіді йдеться, що «хоча протести відбувалися у різних областях України, більшість насильницьких дій відбулася у Києві, а саме на Майдані Незалежності», тому зазначені події були «обмежені географічно».

Щодо систематичності подій на Майдані, прокурор вважає, що «хоча демонстрації проводилися протягом трьох місяців із залученням великої кількості протестувальників, інциденти, внаслідок яких сталися злочини, траплялися з вибірковою частотою».

Нагадаємо, 17 квітня 2014 року Україна подала до МКС заяву, визнавши юрисдикцію суду щодо злочинів, вчинених в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року на Майдані. 8 вересня Україна подала до Міжнародного кримінального суду другу заяву про визнання юрисдикції на її території з моменту початку російської агресії.

Україна не є членом суду, однак скористалася статтею 12 Римського статуту, яка дозволяє країнам поширювати юрисдикцію суду на окремі часові періоди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-