Нобелівська лауреатка підписала чотири листи на захист Савченко

Нобелівська лауреатка підписала чотири листи на захист Савченко

Укрінформ
Цьогорічний нобелівський лауреат з літератури Світлана Алексієвич підписала чотири листа на захист української льотчиці Надії Савченко та брата російського опозиціонера Олексія Навального Олега.

Про це вона сказала у Парижі під час свого творчого вечора у столичному театрі Одеон, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Дуже складно, мені здається, що авторитарні режими такими і залишатимуться, навряд чи диктатори до мене прислухаються. Я за останні три тижні у новому статусі (нобелівського лауреата – ред.) підписала мабуть чотири листа на захист брата Навального, української льотчиці Надії Савченко. Але я завжди їх підписую з відчаєм, з відчуттям безпорадності, що ми сьогодні дуже мало можемо зробити», - сказала вона.

На думку Алексієвич, представники прогресивної частини суспільства, громадські активісти та правозахисники Росії та Білорусі стоять перед двома серйозними викликами. «Зрештою ми опиняємося перед двома викликами. З одного боку, потрібно чинити опір владі, а з іншого, що страшніше, потрібно чинити опір своєму власному народові, у якого настало затемнення розуму. Так що це дуже складно», - зауважила вона. Водночас, за її словами, це потрібно робити. «Але це потрібно робити і показувати цю підтримку тим людям, які потребують такої допомоги і зрештою ми сподіваємося, що нас немало», - додала письменниця.

Повну версію матеріалу про творчий вечір Світлани Алексієвич читайте згодом на сайті Укрінформу.

Нагадаємо, що Світална Алексієвич народилася 31 травня 1948 року в Україні. Згодом родина переїхала до Білорусі. У Мінську вона закінчила факультет журналістики і розпочала кар’єру в сільській газеті. У 1985 році вона написала свою першу книгу «У війни не жіноче обличчя» про Другу світову війну. На початку 2000-х років Світалана переїхала з Білорусі і жила в Італії, Німеччині, Франції та Швеції. У 2013 році Алексієвич повернулася до Мінська. Найвідомішими, крім названої книги, є її твори «Цинкові хлопчики», «Чорнобильська молитва» та «Час секонд-хенд».

Шведська академія 8 жовтня 2015 року ухвалила рішення про присудження Нобелівської премії з літератури білоруській російськомовній журналістці та письменниці Світлані Алексієвич за «поліфонічний стиль письма, пам'ятник стражданню і мужності в наші дні».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-