Податкова реформа у варіанті комітету Ради буде  для України надмірним ризиком – Представник МВФ

Податкова реформа у варіанті комітету Ради буде для України надмірним ризиком – Представник МВФ

Ексклюзив
Укрінформ
Законопроект щодо податкової реформи, зареєстрований 26 жовтня у Верховній Раді парламентським Комітетом з податкової та митної політики, «буде для України істотним ризиком, на який вона не може наражатися в цей момент».

На цьому наголосив в інтерв’ю Укрінформу Представник МВФ Жером Ваше (інтерв’ю буде невдовзі оприлюднене на сайті Укрінформу).

Пан Ваше навів оцінку Фондом «вартості» запропонованого законопроекту. «За нашою поточною оцінкою законопроекту, зареєстрованого в парламенті минулого понеділка, він спричинить скорочення податкових надходжень на 9-10 відсотків ВВП. Це гігантська сума. У міжнародному співставленні вона майже безпрецедентна, якщо брати до увагу втрату надходжень протягом одного року. Важко уявити, як можна дозволити собі таку ціну без масштабних компенсаційних заходів у бюджеті 2016 року, який і без цих подій втрачає тимчасові доходи, що мали місце цього року, і має профінансувати важливі пріоритетні видатки», - сказав Жером Ваше.

Саме лише «скорочення ставок по всіх основних видах податків, що не компенсується іншими достовірними заходами (такими, як скорочення видатків), лише збільшить дефіцит і борг та зруйнує довіру та фінансову стабільність. Таким чином, ми, як партнери України, не можемо підтримати проект податкової реформи в такому її вигляді».

Представник МВФ в Україні переконаний, що дебатам з податкової реформи мали би передувати обговорення видаткових пріоритетів та зміцнення податкового адміністрування.  «Перш ніж обговорювати податкові ставки, потрібно чітко собі уявити, якими є видаткові пріоритети, що фінансуються зусиллями платників податків. Якщо усвідомлюється потреба знизити видатки, важливо обговорити, як цього досягти, протягом якого часу і хто понесе на собі тягар цих скорочень», - зазначив Ваше.

Нагадаємо, у Верховній Раді 26 жовтня під №3357 зареєстрували законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації". Відповідно до законопроекту, податкова реформа передбачає: реорганізацію структури та функцій ДФС, зниження навантаження на фонд оплати праці, перехід до оподаткування розподіленого прибутку.

Серед авторів документа 114 народних депутатів, в тому числі голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна та інші члени цього комітету.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-