В Канаді може з’явитися «список Савченко»

В Канаді може з’явитися «список Савченко»

2058
Ukrinform
Опозиційна Ліберальна партія Канади обіцяє створити санкційний список, до якого увійдуть росіяни, відповідальні за політичні переслідування українців.

Про це йдеться у відповіді президента Ліберальної партії Канади Анни Гайні на запит Конгресу українців Канади, що є у розпорядженні Укрінформу.

«Ліберальний уряд ухвалить законодавство, за прикладом американського «списку Магнітського», яким запровадить санкції проти російських офіційних посадових осіб, відповідальних за незаконне ув’язнення українських громадян Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших», - повідомила Гайні.

У третій за популярністю Новій демократичній партії та Зеленій партії Канади також підтвердили своє бажання створити подібний санкційний список.

Натомість провладна Консервативна партія не прокоментувала можливість створення «списку Савченко». «Ми рішуче засуджуємо незаконне позбавлення волі українських громадян в Росії та закликаємо Росію негайно звільнити їх та забезпечити повернення в Україну», - сказала керівник виборчого штабу Консервативної партії Канади Дженні Бірн.

Зазначимо, що 19 жовтня в Канаді пройдуть федеральні вибори,  за результатами яких буде сформовано новий уряд. Наразі опитування свідчать, що найбільшу підтримку населення має опозиційна Ліберальна партія, від якої на 4% відстає провладна Консервативна і на 13% - Нова демократична, а Зелена партія може отримати всього кілька мандатів. Нині більшість у парламенті країни має Консервативна партія, а посаду прем'єр-міністра вже 10 років обіймає її лідер - Стівен Харпер, відомий своєю проукраїнською позицією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-