Туреччина прийме три тисячі турків-месхетинців з Донбасу

Туреччина прийме три тисячі турків-месхетинців з Донбасу

1790
Ukrinform
Туреччина прийме три тисячі турків-ахиска (месхетинців), які проживають на сході України і зазнали на собі негативний вплив військового конфлікту в цій зоні.

Про це повідомляє агентство Анадолу.

«Турки-ахиска, які будуть доставлені до Туреччини за розпорядженням президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, почнуть нове життя в провінції Ерзінджан і Карс, де Управління масового житлового будівництва при уряді Турецької Республіки (TOKI) виділить їм житло», - йдеться в повідомленні.

Таким чином, 677 сімей турків-ахиска, які мігрували в Донецьк і Слов'янськ з Узбекистану в 1989 році, готуються до нової міграції.

Як зазначається, переїзд почнеться протягом 10-15 днів. За деякий час після початку проживання на території Туреччини турки-ахиска отримають громадянство цієї країни.

Нагадаємо, турки-ахиска, або месхетинські турки - субетнічна група, яка походить з області Месхетії на південному заході Грузії. У 1944 році вони були депортовані Сталіним у різні області Узбекистану, Казахстану і Киргизії як «спецпоселенці» - всього більше ста тисяч осіб.

Зараз на території України проживає від семи до десяти тисяч турків-ахиска.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-