Олланд і Меркель пояснили, чому Мінськ-2 продовжить діяти і у 2016 році

Олланд і Меркель пояснили, чому Мінськ-2 продовжить діяти і у 2016 році

Укрінформ
Президент Франції Франсуа Олланд та німецький канцлер Ангела Меркель пояснили, що імплементація усіх пунктів мінських домовленностей займе більше часу, ніж передбачалося, а тому цей процес продовжиться у після 31 грудня 2015 року.

Про це обидва лідери сказали у Парижі, відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції за результатами саміту "нормандської четвірки", повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Мінський процес передбачає певний порядок питань та графік їхнього виконання, тому, щоб ми слідували досягнутим у Мінську домовленностям, ми повинні дотримуватися певної послідовності. Спочатку було припинення вогню - ми це виконали, - потім відведення важких озброєнь та легких озброєнь, - ми це робимо зараз, - але усе це зайняло більше часу, ніж було передбачено. Потім обмін військовополоненими, робота в робочих гурпах, прийняття конституційних змін, на це також було витрачено більше часу, ніж було домовлено", - сказав Олланд.

На його думку, нарешті учасники мінського процесу підійшли до питання проведення виборів та питання щодо часу необхідного для того, щоб закон про вибори на окремих частинах сходу України відповідав критеріям ОБСЄ, і це також займе певний час.

Він також запевнив, що у ході переговорів чотири лідери погодилися з тим, що вибори, які не відповідають мінським домовленностям не повинні відбутися. "І вірогідно, і ми навіть впевнені у цьому, що потрібен час для організації проведення місцевих виборів, тому вони пройдуть пізніше, ніж дата, яка передбачена для виконання мінських домовленностей, - 31 грудня 2015 року", - наголосив французький президент.

За його словами, вибори повинні пройти і особливий статус буде застосовано на день виборів, - спочатку на тимчасовій основі, а потім і на постійній основі - після того, як результати виборів будуть підтверджені міжнародними організаціями. Після цього, на думку Олланда, настане черга останнього етапу - це повернення територіальної цілосності України, "тобто повернення Україні повного контролю над своїм кордоном і виведення іноземних збройних формувань з її території". "Абсолютно точно, це займе набагато більше часу, ніж передбачалося. Ми вже в принципі усе оформили і все отримало офіційне бачення", - заявив Олланд.

Думку французького президента поділила Ангела Меркель. Вона нагадала, що на сході України з 1 вересня режим припинення вогню в основному дотримується, тому  сторони рухатимуться далі на шляху імплементації мінських домовленностей.

"Сьогодні ми обговорювали дуже складні проблеми. Коли настане амністія, вступить у силу закон про особливий статус, який повинен бути згаданий у Конституції України, і сьогодні ми домовилися  про послідовність втілення цих кроків", - сказала Меркель. Водночас вона відзначила, що розбіжності існуватимуть і їх потрібно буде усунути. "Ми повинні подивитися чи витримає це обговорення у рамках Тристоронньої контактної групи, і той факт, що ми сьогодні зустрілися, є символом просування уперед. Але без тертя це не минеться", - зазначила вона.

Насамкінець президент Франції відзначив особливу роль "Нормандського формату", який на його думку став конструктивною моделлю врегулювання конфлікту в Україні. "Нормандський формат - належний формат. Кожний учасник мінського процесу намагається залишитися у цьому процесі та виконати його - це головний результат", - зауважив Олланд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-