Міносвіти вимагає звільнити ректора - за сепаратизм

Міносвіти вимагає звільнити ректора - за сепаратизм

Укрінформ
Міністерство освіти і науки просить СБУ розслідувати причетність ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, депутата Запорізької обласної ради Володимира Пашкова до проросійських та сепаратистських структур.

Про це йдеться у заяві міністерства.

"МОН офіційно звертається до Запорізької обласної ради, у комунальній власності якої перебуває вказаний інститут, щодо невідкладного звільнення Пашкова з посади ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також до Служби безпеки України з вимогою провести розслідування антидержавної діяльності цієї особи", - наголошують у міністерстві.

Як зазначається, Міносвіти вивчило діяльність Пашкова у зв'язку зі зверненнями громадськості Запоріжжя та Запорізької області, а також народних депутатів. Як заявили у міністерстві, Пашков багаторазово очолював проросійські шовіністичні організації, що пропагували "ценності руского міра", "тим самим готуючи ідеологічне підгрунтя внутрішнього сепаратизму і, зрештою, зовнішню агресію Росії проти України".

У 1999 році він створив і був обраний головою відділення Всеукраїнської спілки організацій "Русское движение Украины" в Запорізькій області, а в 2001 році очолив обласну організацію політичної партії "За Русь единую", додають у МОН. Зазначається також, що 2005 року він очолив партію "Русский блок", ідеологія якої будувалася на відверто антиукраїнських гаслах та закликах до порушення територіальної цілісності України. "Варто нагадати, що саме партія "Русский блок" 13 травня 2014 року була заборонена на всій території країни через її ідеологічне спрямування та антиукраїнські заклики", - наголошують у міністерстві.

З 2009 року Пашков став співголовою ради Всеукраїнської громадської організації "Русское содружество". На посаду ректора інституту, в якому проходять післядипломну педагогічну освіту вчителі Запорізької області, Пашков призначили 2006 року.

"Запорізька громадськість та колектив інституту неодноразово виявляли занепокоєння з приводу фактів, що вказують на можливу причетність Пашкова до проросійських та сепаратистських структур", - підкреслюється у заяві міністерства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-