Порошенко нагадав, що сто років тому не дало постати українській незалежності

Фото 17.03.2017 11:47 684

Брак внутрішньої єдності, політичні чвари, анархія та отаманщина стали головною причиною того, чому українці втратили державність під час революції 1917–1921 років.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди початку відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що ж у нас тоді пішло не так і чому ми втратили незалежність, на відміну від наших найближчих сусідів? Перша причина – хибні ідеологічні установки: орієнтація на федерацію з Росією та дурман соціалістичної та комуністичної доктрин. Вони замість того, щоб консолідувати націю, розпалювали класову та соціальну ненависть між різними верствами українського суспільства і робили його вразливим перед зовнішнім ворогом. Мені здається, один лише Скоропадський наполягав на тому, що Україна не повинна стати полем для соціалістичних експериментів”, - сказав він.

По-друге, недалекоглядний, короткозорий пацифізм завадив вчасно створити військо, тверезо оцінити загрозу з боку Росії для незалежної України і “твердо підготуватися до зовнішньої агресії, що з боку білих, що зі сторони червоних”. “Російська інтервенція, російські війська та російська зброя – ось що зіграло тоді вирішальну роль у придушенні революції. І російська пропаганда – так само, бо українців найсолодшими обіцянками улещували саме більшовики. Нічого не нагадує?” - зазначив Порошенко.

По-третє, через брак міжнародної підтримки Україна в роки вирішальної сутички з росіянами залишилася сам-на-сам з агресором.

“Але головне, що не дало тоді постати українській незалежній державі – брак внутрішньої єдності, політичні чвари, анархія, отаманщина... Московсько-петроградські орди, немов сарана, хмара за хмарою, сунули в Україну. А деякі провідники українського руху тим часом вважали, що головне – підняти повстання проти гетьмана. Його організатори не цуралися перемовлятися з ленінським Раднаркомом, пропонуючи за допомогу в заколоті легалізувати в Україні більшовицьку партію”, - підкреслив Президент.

За його словами, калейдоскопічна зміна урядів, перманентні змови і постійні заколоти не залишали жодних шансів на успіх.

“Самовільне зняття цілої армії з фронту вже не виглядало як екстраординарна подія. Військовий підрозділ міг відмовитися виконувати накази вищого командування, бо командиру підрозділу не подобався якийсь міністр в уряді, або так вирішила солдатська рада. Хтось переходив на бік червоних, хтось перебігав до білих. Хтось просто засновував собі власну армію, і значна частина території України опинилася врешті-решт під владою різноманітних “батьків” та регіональних “отаманів”. Це все відбувалося з розгулом беззаконня та диктатом грубої сили”, - сказав Порошенко.

“Таку українську історію, говорячи словами Винниченка, дійсно не можна читати без брому”, - додав Президент.

Петро Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років. Фото: Михайло Палінчак

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-