Реакція Москви на звіт щодо МН17: висновки Нідерландів

Реакція Москви на звіт щодо МН17: висновки Нідерландів "підробила Україна"

Укрінформ
МЗС Росії називає доповідь щодо розслідування катастрофи MH17 упередженою і політично мотивованою.

Сайт зовнішньополітичного відомства розмістив коментарі з цього приводу офіційного представника МЗС РФ Марії Захарової.

"Висновки голландської прокуратури підтверджують те, що слідство є упередженим і політично мотивованим. Самовільно призначати винного і вигадувати бажані результати стало нормою для наших західних колег. Хочеться запитати: скільки можна?", - запитує Захарова.

Згідно з її заявою, те, що Україну зробили повноправним членом Спільної слідчої групи (ССГ), «звучить як злий жарт» і це нібито «подарувало Україні можливість підробляти докази і обертати справу на свою користь».

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня 2014 року в небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", який виконував рейс Амстердам-Куала-Лумпур. У результаті цієї трагедії загинуло 298 людей - всі пасажири та екіпаж. За кількістю жертв ця авіакатастрофа стала найбільшою в історії України.

На борту лайнера знаходилося 192 громадян Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійця (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один з них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), четверо німців, четверо бельгійців, троє філіппінців, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими.

Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка в жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Boeing рейсу МН-17. Голландський Радбез встановив, що літак був збитий боєголовкою 9N314M, випущеною з системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ сказав, що ракета, якою був збитий літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

У свою чергу міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній». Крім того, Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, в якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт з іменами і фотографіями військових група передала в нідерландську прокуратуру.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв авіакатастрофи.

Міжнародна слідча група, яка презентувала в середу, 28 вересня 2016 року, попередню доповідь щодо розслідування катастрофи MH17, аргументовано, спираючись на велику кількість свідчень, які доповнюють одне одне , заявила, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який влучив у лайнер, був доставлений з Росії, а після катастрофи лайнера ЗРК був повернутий в РФ. Слідство продовжено до 2018 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-