Іран провів випробування балістичної ракети

09.05.2016 12:32 501

Іран провів успішні випробування балістичної ракети середньої дальності.

Про це повідомляє DW.

"Два тижні тому ми повели пробний пуск ракети дальністю 2 тисячі кілометрів і з точністю попадання до 8 метрів", - сказав представник збройних сил Ірану Алі Абдулахі.

За його словами, Тегеран спрямував 10 відсотків коштів, передбачених на військові витрати на науково-дослідні проекти з метою зміцнення оборонної могутності країни.

Іран раніше провів цілий ряд запусків балістичних ракет малої, середньої і великої дальності в рамках військових навчань. США, Великобританія, Німеччина і Франція тоді закликали ООН провести засідання Ради Безпеки, щоб обговорити нові ракетні випробування Ірану. Запуски ракет Тегераном носять "провокаційний і дестабілізуючий характер, а також порушують резолюцію ООН №2231, яка закріпила ядерну угоду з Іраном, говорилося в листі чотирьох країн.

Західні країни вважають, що іранські ракети можуть бути оснащені ядерними боєголовками, тому порушують угоду про згортання іранської ядерної програми. Тегеран, у свою чергу, відкидає ці звинувачення, його в цьому підтримують Москва і Пекін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-