МН17: Bellingcat виклав докази перевезення російського "Бука"

04.03.2016 16:38 2746

Самохідна вогнева установка «Бук», яку було помічено за кілька годин до падіння Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» на сході України, знаходилася під контролем бойовиків або Росії.

Про це повідомляється в розслідуванні Bellingcat.

«Дві машини (джип УАЗ і Toyota RAV4 - ред.), дуже схожі на сфотографовані поряд з «Буком» і такі, що відповідають опису в ранковому пості у ВК, були згадані в новинах, сфотографовані і зняті на відео у складі колони сепаратистів, що прямувала в Донецьк за два дні до загибелі MH-17», - йдеться в повідомленні.

«Цей зв'язок ще раз підтверджує достовірність відео і фотографій «Буку» 17 липня 2014 року, а також те, що самохідна вогнева установка «Бук», помічена на сході України, знаходилася під контролем Росії або сепаратистів», - зазначається в матеріалі.

Як повідомляється, на фотографії видання Paris Match за кілька годин до катастрофи зафіксована установка у супроводі сірої Toyota RAV4 рестайлінга 2010 року з нестандартним спойлером на даху і запасним колесом ззаду. Також на ще одній фотографії, зробленій на наступний день після трагедії, поряд з «Буком» зафіксовано позашляховик УАЗ-469.

Обидві ці машини були зафіксовані 15 липня, за два дні до катастрофи, у складі колони бойовиків, машини в якій поперемінно везли прапори Росії і «Новоросії».

Свідок повідомив, що «офіцер у військовому джипі, який супроводжував «Бук», говорив з московським акцентом». Це напевно той самий УАЗ, який видно на фотографії з Тореза, зазначається в розслідуванні.

Таким чином, експерти дійшли висновку, що установка «Бук» належала бойовикам або Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-