Дизайн інтер’єру у 2025 році: 7 головних трендів

Дизайн інтер’єру у 2025 році: 7 головних трендів

Укрінформ
Засновник і керівник студії дизайну інтер'єру та ремонту під ключ BORISSTUDIO Нерсес Саркісян поділився своїм поглядом на ключові тенденції, що формують інтер'єр у 2025 році.

1. Soft мінімалізм: акцент на комфорт

Мінімалізм з його філософією «менше означає більше» не втрачає своєї актуальності, залишаючись фундаментом сучасного дизайну інтер’єру в Києві. При цьому він продовжує набувати більш м'якого та затишного характеру. Насамперед це проявляється у колірній палітрі, де переважають теплі природні відтінки разом із контрастними глибокими тонами. Їх доповнюють натуральні текстури в оздобленні, чіткі лінії та форми, меблі з лаконічним дизайном.

У такому інтер'єрі немає зайвих деталей, лише необхідний для комфортного життя мінімум. Він дозволяє відпочити від візуального шуму, що оточує нас щодня.

«Мінімалізм сьогодні — це не про холодну стерильність, а про зручність та відмову від зайвого. Мені імпонують його простота, легкість, відсутність перевантаженості. У проєктах студії ми часто беремо за основу мінімалізм, оскільки він повністю відповідає вимогам сучасного життя. У ньому акцент зроблено на ергономіку, функціональність та комфорт», — зазначає Нерсес.

2. Сталий дизайн: з турботою про природу

Відповідальне споживання та турбота про навколишнє середовище — не швидкоплинна тенденція, а філософія, що знайшла відображення і в дизайні інтер'єрів. Дедалі більше людей замислюється про використання екологічних, перероблених чи відновлюваних матеріалів: дерева, скла, біопластику, корка, металу.

Сталий дизайн передбачає не тільки певні матеріали, а й впровадження в інтер'єр енергоощадних рішень, включаючи розумні системи освітлення та клімат-контролю, що знижують споживання ресурсів. А ще це вибір на користь довговічних рішень, відмови від швидкоплинних трендів. Такий інтер’єр роками залишається актуальним, його легко можна адаптувати під мінливі потреби мешканців.

3. Тактильність і комбінування текстур

Сучасні інтер’єри не тільки візуально привабливі, а ще й приємні на дотик. Контрастне поєднання холодного бетону з теплим деревом, комбінування ідеально рівних поверхонь з фрезерованими чи м’якими текстильними панелями — все це додає простору глибини та виразності. 

Металеві світильники, ніжки меблів чи декоративні елементи допоможуть підкреслити сучасний характер інтер’єру. А особливого затишку йому надасть тактильно приємний текстиль — у тренді залишаються льон, бавовна, оксамит, букле.

4. Інтеграція сучасних технологій

Попри загальний тренд на природну гармонію та затишок, дизайнери не відмовляються від сучасних технологій. Навіть більше, їх органічно вписують в інтер’єри. Інтегровані системи управління освітленням, температурою повітря та безпекою покликані полегшити повсякденне життя та побут. 

Мінімалістичні сенсори та пристрої не порушать загальної естетики інтер’єру. При цьому вони допомагають зробити простір комфортнішим і зручнішим, максимально персоналізованим. 

5. Біофільний дизайн: переваги природних елементів

Це напрям, в основі якого лежить думка про важливість єднання людини з природою задля більшої гармонії у житті. Ріст популярності біофільного дизайну розпочався ще під час пандемії коронавірусу і локдаунів, але за декілька років він не тільки не втратив своєї актуальності, а й став ще популярнішим. 

«Елементи біофільного дизайну актуальні як для житлових, так і для комерційних об’єктів. Вони допомагають зробити інтер’єр естетичним і живим. Таке оточення створює умови, в яких люди відчувають себе комфортніше, покращується їх настрій та емоційний стан, а це — одна з головних задач дизайнера на мою думку», — говорить Нерсес.

Для такого оформлення характерне використання натуральних матеріалів (дерева, каменю, гіпсу, глини, льону), рослин в інтер’єрі — від невеликих сукулентів чи листяних рослин до фітокартин зі стабілізованого моху або повноцінних фітостін. Не меншого значення набуває велика кількість природного світла.

6. Природні відтінки

Щоденно нас оточує неймовірна кількість яскравих барв, від яких дуже втомлюєшся, тому вдома хочеться відпочити від візуального шуму. Один з найефективніших способів для створення відповідних умов — використання в інтер’єрі спокійної палітри кольорів. Вона формує своєрідний візуальний «кокон», який дарує відчуття безпеки, допомагає розслабитися.

Актуальними залишаються теплі природні кольори, зокрема карамельні чи земляні відтінки. Вони універсальні й підійдуть для будь-якої площі, до того ж чудово поєднуються з популярними фактурами дерева, каменю, натуральними тканинами. Щоб інтер’єр у нейтральних кольорах не здавався занадто монотонним, дизайнери розбавляють їх більш насиченими акцентами. Це може бути смарагдовий, кобальтовий, глибокий вишневий. До речі останній був визнаний колористами бренду Behr як головний колір 2025 року. 

7. Ефектне освітлення

Світильники в цьому році виконують не просто функціональну роль, а стають одним із ключових елементів інтер’єру. В кожній кімнаті варто використовувати одночасно декілька сценаріїв освітлення: функціональне, акцентне та декоративне. Лаконічні точкові світильники будуть поєднувати з ефектними дизайнерськими люстрами, які привертають увагу та роблять інтер’єр виразнішим. Актуальною залишається й декоративна вбудована підсвітка, що додає простору глибини, допомагає розставити візуальні акценти, підкреслити унікальність оздоблення. 

У 2025 році дизайн інтер’єру поєднує технології, екологічність та комфорт. Його головна задача — створити простір, який буде не лише естетичним, а й зручним для людини. Саме тому на думку Нерсеса дизайнери мають дослухатися до побажань замовників, пропонувати їм персоналізовані рішення.

Реклама, згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України № 270/96-ВР від 03.07.1996 і Законом України № 2849-IX від 31.03.2023.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-