Розвідка з висоти: Навчання військових операторів FPV-дронів в Україні

Розвідка з висоти: Навчання військових операторів FPV-дронів в Україні

Укрінформ

З початком війни в Україні виникла нагальна потреба в ефективному навчанні військових операторів FPV-дронів. Такий вид озброєння став незамінним інструментом для розвідки, коригування артилерійського вогню та виконання інших бойових завдань. В Україні діють кілька шкіл, що спеціалізуються на підготовці військових операторів FPV-дронів, і кожна з них робить неоціненний внесок у зміцнення обороноздатності країни.

Центр операторів БПЛА «КРУК», заснований у квітні 2022 року, став надійним осередком навчання. Очолюваний Віктором Тараном, центр має 30 інструкторів, які проводять заняття на полігонах та у комп’ютерних класах. За час роботи центр випустив понад 4000 курсантів, більшість з яких нині виконують бойові завдання на фронті. Навчальні програми сертифіковані Міністерством Оборони України, і випускники отримують льотну книжку та сертифікат, затверджений МОУ.

Інша школа Global Drone Academy (GDA), заснована 5 квітня 2022 року, також є авторизованим навчальним центром державної програми «Армія Дронів». До початку квітня 2024 року академія навчила 4241 оператора, серед яких 2969 військовослужбовців та 1272 цивільних. Навчання проводять 24 кваліфікованих інструктори з бойовим досвідом, що забезпечує високу якість підготовки.

Власне навчання військових операторів FPV-дронів складається з декількох етапів. На першому етапі курсанти вивчають теоретичні основи, зокрема, будову та принципи роботи FPV-дронів, основи аеродинаміки та навігації, а також техніки безпеки при роботі з безпілотними апаратами.

Наступний етап – це практичні заняття, під час яких курсанти вчаться управляти FPV-дронами в різних умовах. Вони відпрацьовують зліт, посадку, маневрування, а також виконання конкретних завдань, таких як розвідка території та коригування вогню. Цей етап включає також симуляції бойових ситуацій, що дозволяє курсантам підготуватися до реальних умов. Останній етап – це фінальні іспити та випуск. Курсанти демонструють свої навички у реальних умовах, виконуючи завдання, близькі до тих, що вони будуть виконувати під час бойових операцій. Після успішного завершення курсу вони отримують сертифікати та готові до виконання бойових завдань на полі бою.

Активна співпраця між навчальними організаціями та приватними компаніями відіграє важливу роль у процесі підготовки військових операторів FPV-дронів. Одним з прикладів такої співпраці є внесок компанії та її засновника Тимофія Соловйова, що активно співпрацює з навчальними організаціями, надаючи їм підтримку у вигляді обладнання, технічного обслуговування та дронів для навчання. З 2022 року колега Тимофія Соловйова, Олег Стельмах, активно займається підготовкою військових операторів FPV-дронів. За цей час він навчив сотні пілотів, які успішно виконували бойові завдання, здобуваючи визнання за свої досягнення.

«До повномасштабної війни Олег був блогером на YouTube, створював відео про FPV-дрони, в яких я теж брав участь. Разом ми працювали над розвитком цього напрямку в Україні. Сьогодні Олег безплатно передає свій досвід нашим захисникам, зі свого боку завжди підтримую його, забезпечуючи технікою та дронами для навчання. Ми продовжуємо спільну справу, спрямовану на зміцнення обороноздатності нашої країни», — розповідає про співпрацю Тимофій Соловйов

Важливо зазначити, що співпраця між навчальними організаціями та компанією RC STORE також включає розробку нових програм навчання та вдосконалення чинних методик. Це дозволяє постійно підвищувати якість підготовки пілотів FPV-дронів, враховуючи новітні досягнення та виклики, з якими стикаються військові в реальних бойових умовах.

На додаток до технічної підтримки, RC STORE також проводить регулярні семінари та тренінги для інструкторів, забезпечуючи їх новітніми знаннями та технологіями. Це створює умови для постійного професійного розвитку інструкторського складу, що своєю чергою підвищує якість навчання військових операторів.

Ця співпраця не тільки підвищує професійний рівень наших військових, але й робить вагомий внесок у національну безпеку, адже кожен підготовлений оператор FPV-дронів — це нова ланка у зміцненні оборонного потенціалу нашої країни. В умовах війни такі ініціативи мають величезне значення, допомагаючи зберегти життя та забезпечити виконання бойових завдань з мінімальними втратами.

Матеріал розміщено згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України №2849-IX від 31.03.2023 та на підставі рахунку.

п.3 ст.9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996: Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару, який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів, користувачів) щодо цих особи чи товару та який розповсюджується за грошову чи іншу винагороду, повинен ідентифікуватися як реклама з дотриманням вимог цього Закону з використанням слова «реклама».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-