Що заважає експорту українського біометану?

Що заважає експорту українського біометану?

Укрінформ

29 лютого 2024 р. в пресцентрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась пресконференція на тему «Що заважає експорту українського біометану?», де експерти галузі обговорили перспективи та виклики розвитку біометанового ринку в Україні.

У заході взяли участь провідні фахівці галузі: Олександр Домбровський, голова правління Global 100 RE Ukraine та президент ПрАТ «МХП Еко Енерджи»; Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України; Сергій Савчук, директор з інвестицій та розвитку бізнесу Групи компаній Vitagro Group; Олег Рябов, виконавчий директор Городище-Пустоварівської аграрної компанії (ТОВ «ГОПАК»).

Президент ПрАТ «МХП Еко Енерджи» Олександр Домбровський звернув увагу на важливість енергетичної безпеки та потенціал України у виробництві біометану, наголосивши на необхідності залучення інвестицій та створення сприятливих умов для розвитку галузі. Він підкреслив, що Україна має всі передумови стати одним з ключових гравців на ринку біометану ЄС, зокрема завдяки великим аграрним площам та розвиненій газотранспортній інфраструктурі.

Дискусія також торкнулася бюрократичних перешкод та митного оформлення, що стримують експорт біометану. Учасники зійшлися на думці, що для подолання цих викликів необхідно прийняття законопроєкту №9456 у другому читанні, що дозволить гармонізувати українське законодавство з європейськими нормами та сприятиме зростанню інвестицій в галузь.

Олександр Домбровський закликав до посилення діалогу між державою, парламентом, урядом та бізнесом для створення ефективної політики підтримки виробництва та експорту біометану, що дозволить Україні відіграти важливу роль у досягненні цілей ЄС щодо кліматичної нейтральності до 2050 року.

Пресконференція стала важливим кроком до об'єднання зусиль всіх зацікавлених сторін для розвитку біометанової галузі в Україні. За результатами конференції визначено наступне: для подолання викликів потрібен комплексний підхід, що охоплює реформування законодавчої бази, створення стимулів для інвесторів, модернізацію інфраструктури, спрощення адміністративних процедур та активізацію інформаційних кампаній.

Розвиток цієї галузі не тільки допоможе забезпечити енергетичну незалежність країни, але й значно знизить її вуглецевий слід, сприяючи досягненню глобальних кліматичних цілей.

Матеріал розміщено згідно пункту 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 та Закону України №2849-IX від 31.03.2023 та на підставі рахунку №0000165 від 07.03.2024.

п.3 ст.9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996: Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару, який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів, користувачів) щодо цих особи чи товару та який розповсюджується за грошову чи іншу винагороду, повинен ідентифікуватися як реклама з дотриманням вимог цього Закону з використанням слова "реклама".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-