YouTube-канал FREEДОМ отримав 1 млн підписників

YouTube-канал FREEДОМ отримав 1 млн підписників

Укрінформ

Кількість підписників YouTube-каналу FREEДОМ, базового діджитал-майданчику телеканалу українського іномовлення FREEДОМ, який мовить російською мовою за кордоном, перетнула 1 мільйон. Кількість переглядів – 699 млн.*

YouTube-канал FREEДОМ став першим з YouTube-каналів українських державних та суспільних мовників, який отримав «золоту кнопку», що засвідчує правильність обраної командою ДП «МПІУ» стратегії розвитку. Оскільки ефірна трансляція та сайт телеканалу FREEДОМ в Росії заблоковані, використання YouTube дозволяє каналу FREEДОМ доносити правду про війну Росії проти України та протидіяти міфами ворожої пропаганди серед аудиторії РФ. YouTube-канал FREEДОМ – головний діджитал-майданчик телеканалу FREEДОМ, який є частиною державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення Україна». Тут відбувається трансляція ефірів телеканалу наживо, а також розміщено увесь контент виробництва ДП «МПІУ» та каналів-партнерів, який виходить в ефірі FREEДОМ: інформаційний марафон, документальні фільми, соціально-публіцистичні проєкти, авторські інтерв’ю та ін.

У грудні 2023 року до першої п’ятірки зарубіжних країн, за переглядами YouTube-каналу FREEДОМ входять Росія (56,6%), Казахстан (4,9%), Узбекистан (3,4%), Німеччина (2,7%), Білорусь (2,6%), перегляди з України у грудні становили 11,8%. У списку міст, де FREEДОМ найбільше дивляться через сервіс YouTube, на перших позиціях також російські міста: у грудні це Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Нижній Новгород, Ростов-на-Дону, Єкатеринбург.

«Бренд FREEДОМ ми запустили у березні 2022-го, і сьогоднішній результат – це дорога довжиною у майже два роки. Об’єктивно, пікове зростання підписників було на початку повномасштабного вторгнення та у вересні 2022-го, під час звільнення Харківщини та початку мобілізації в РФ, але важливо, що потреба російськомовної аудиторії за кордоном у правдивій інформації про Україну залишається високою, а діджитал дозволяє доносити її там, де інші можливості, насамперед, лінійне телебаченнях, заблоковані цензурою, і робити це з проукраїнських позицій. Найвищі, понад 50%, перегляди YouTube-каналу FREEДОМ з РФ, майже 90% - з-за кордону, засвідчують чітке потрапляння нашого контенту в пріоритетну аудиторію. У 2023 році ми запустили щоденний підсумковий випуск новин «Наш час», активно розвивали лінійки проєктів, які фокусуються на кризових явищах в Росії, порушують теми деколонізації та відродження національної свідомості корінних народів РФ, розпочали реалізацію спецпроєкту з повернення додому викрадених Росіє дітей. У 2024-му плануємо посилити ці напрями, а також реалізувати кілька проєктів до президентських виборів в РФ, десятої річниці окупації росіянами Криму, річниці підриву Каховської ГЕС та інших важливих подій», - зазначила директорка державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська.

Також з метою максимального охоплення цільової аудиторії ДП «МПІУ» активно розвиває YouTube-канал FREEДОМ.LIVE, на якому розміщено аналітичні матеріали, інтерв’ю, документальні та публіцистичні програми, авторські проєкти. Сумарна кількість підписників YouTube-каналів FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE перевищила 1,7 млн, а загальна кількість переглядів – 1 млрд.

Високою увагою російськомовної аудиторії за кордоном користуються заяви та звернення Президента України Володимира Зеленського, військова та міжнародна аналітика, новини про події на полі бою та «м'ясні штурми РФ», відео з російськими військовополоненими, інформація про знущання в лавах російських військових, новини про міграційну політику Росії та ставлення росіян до трудових мігрантів з країн Центральної Азії. Кілька прикладів відео YouTube-каналу FREEДОМ з понад мільйонними переглядами: звернення Володимира Зеленського щодо виведення російських військ з України (4,7 млн переглядів); емоційне висловлювання ветерана Другої світової війни про Путіна (4 млн переглядів); відео візиту президента США Джо Байдена до Києва (3,8 млн переглядів); звернення Володимира Зеленського до росіян з приводу мобілізації (2,8 млн переглядів); заклик російських військовополонених не йти на війну (1,9 млн переглядів). У лінійці документальних проєктів, які торкаються питань трансформації Росії, деколонізації її корінних народів, відновлення історичної пам’яті та справедливості найвищі показники отримують програми, присвячені історичній долі народів Кавказу, зокрема Чечні та Дагестану, татар і башкирів.

*Прім. Дані, наведені в матеріалі, станом на 31.12. 2023. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналу FREEДОМ.

ДОВІДКОВО

FREEДОМ – канал українського державного іномовлення, орієнтований на російськомовних глядачів за межами України. FREEДОМ - інструмент руйнації російської пропаганди та джерело правдивої інформації про Україну для російськомовних глядачів за кордоном. За межами України FREEДОМ доступний через супутник, у кабельних, DTH, IPTV мережах та на отт-платформах. Також FREEДОМ можна дивитись по всьому світу на діджитал майданчиках ДП "МПІУ" та українських медіагруп-партнерів каналу - 1+1 media, Starlight Media, Inter Media Group.

YouTube-канал, на якому з березня 2022 року мовить FREEДОМ, було створено у вересні 2015 року, як канал українського іномовлення «UATV українською», тут публікувались звернення керівництва країни та окремі сюжети і проекти українською. У період з 2015 по 2019 рік включно канал здобув 4,5 млн переглядів та 16 тис. підписників. З 2020 року канал було переформатовано під використання контенту російською мовою «UATV на русском». На момент повномасштабного вторгнення й запуску марафону FREEДОМ, у нього було 58 тис. підписників та 15,5 млн. переглядів.

Діджитал-майданчики, що транслюють FREEДОМ:

YouTube FREEДОМ Сайт FREEДОМ Агрегатор FREEДОМ Facebook TikTok Telegram

YouTube УНІАН YouTube Гроші YouTube ТСН YouTube 1+1

YouTube ICTV YouTube ІНТЕР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-