На Вінниччині забезпечено стовідсоткову доступність закладів охорони здоров’я  - Борзов

На Вінниччині забезпечено стовідсоткову доступність закладів охорони здоров’я - Борзов

Укрінформ

На Вінниччині забезпечено стовідсоткову доступність закладів охорони здоров’я та майже стовідсоткову - у соціальній сфері.

Про це повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, передає Укрінформ.

«Три роки тому під час зустрічі із першою леді Оленою Зеленською в Києві, Вінниччина підписала Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури в Україні. Тоді обговорювали нову суспільну норму, очікування масштабного руху великої ініціативи жити «без бар’єрів».

З того часу в області у цій сфері зроблено чимало. Маємо стовідсоткову доступність закладів охорони здоров’я та майже стовідсоткову у соціальній сфері», - сказав Борзов.

Він додав, що доступними є й дві третини закладів освіти. Найгіршою залишається ситуація із доступністю спортивних споруд, утім, і там за останні роки відбулося покращення ситуації.

Посадовець зазначив, що здебільшого недоступними залишаються заклади у сільській місцевості, переважна більшість яких будувалися в радянські часи та потребує суттєвих рішень для адаптації наявного простору.

«Так, тоді про бомбосховища ми ще не думали, але війна внесла свої корективи. Сьогодні, коли ми говоримо про доступність, ми розуміємо і наявність укриттів. 97% усіх освітніх закладів області забезпечені укриттями. Це дало можливість нашим дітям відвідувати садочки та навчатися безпосередньо у школах», - додав Борзов.

За його словами, на Вінниччині в останні роки розвивали служби для супроводу незрячих та  «соціальне таксі» для перевезення осіб з інвалідністю. У центрі Вінниці на зупинці встановили увігнутий, так званий «кассельський бордюр», до якого низькопідлоговий транспорт під'їжджає впритул до зупинки, що зручно усім пасажирам.

З-поміж інших сучасних європейських зразків доступності та безпеки почали влаштовувати пішохідні переходи, підняті до рівня тротуару, які полегшують пересування на кріслах колісних та з дитячими візками.

«Говорячи про доступність якісних освітніх послуг – це не лише про фізичну доступність закладів освіти. Це про створення ефективної системи освіти. Це необхідна кількість інклюзивних класів у школах, інклюзивних груп у садочках, наявність підготовлених асистентів вчителя, асистентів дитини. На сьогодні ми єдина область в Україні, де почали працювати асистенти дитини. Дієвим механізмом є і мобільні інклюзивно-ресурсні центри, за допомогою яких послуга їде до дитини», - повідомив начальник ОВА.

Він також наголосив на питання доступності шкільних автобусів: «У 2021 році, з моєї ініціативи, в області в рамках централізованої закупівлі шкільних автобусів за рахунок коштів субвенції з державного бюджету та співфінансування громад були вперше придбані усі автобуси, які пристосовані для перевезення осіб на візку».

У поточному ж році завдяки коштам з державного бюджету на Вінниччині закупили ще 30 низькопідлогових шкільних автобусів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-