Фільтри зворотного осмосу: види і принцип дії

Фільтри зворотного осмосу: види і принцип дії

Укрінформ

В Україні воду з-під крана можна пити лише в декількох областях, де водозабір йде з підземних джерел. Тому практично в усіх містах існує і буде великий попит як на пляшкову воду, так і на сучасні системи фільтрації водопровідної води. У цій статті ми розглянемо фільтр зворотного осмосу - найефективнішу технологію очищення та навіть відсолення води. Також тут можна ознайомитися з особливостями вибору системи зворотного осмосу для свого будинку або квартири. 

Як працює фільтр зворотного осмосу?

Зворотний осмос - це спеціальний метод фільтрації води, який якісно видаляє всі можливі види забруднень. Головну роль тут відіграє зворотноосмотична мембрана: пори в ній настільки маленькі, що пропускають лише молекули води. Солі, метали, бактерії та інші домішки на 99,9% залишаються в фільтрі.

Залежно від моделі, обладнання може мати різну комплектацію, проте зазвичай складається з таких компонентів:

  • Декілька блоків попередньої фільтрації, наприклад, картриджі з пінополіпропілену та активованого вугілля;
  • Зворотноосмотична мембрана, яка очищає рідину на молекулярному рівні;
  • Якщо очищена вода буде використовуватися для пиття і приготування їжі, обов'язково встановлюється картридж-мінералізатор для покращення складу, корисності і органолептичних властивостей води;
  • Очищена рідина збирається в накопичувальному баку, а брудний концентрат - виводиться в каналізацію;
  • Якщо тиск у водопроводі слабкий, в схему додають насос, який підтримує комфортний тиск у кранах з чистою водою.

Переваги вибору фільтра типу "зворотний осмос"

Це найефективніший на сьогодні метод фільтрації води. Система видаляє до 99,9% забруднень, тому така вода підходить для пиття без кип'ятіння навіть для дітей; Побутові системи легко встановлюються під мийкою, що дозволяє зберегти загальну концепцію дизайну кухні; У громадському харчуванні і на виробництвах можна встановлювати фільтри з баками на 70-100 літрів, щоб завжди мати доступ до великої кількості питної води; Хоча вартість ліцензійних фільтрів може здатися високою, щоденне використання води з пунктів продажу, особливо з супермаркетів, виходить значно дорожче. Крім того, споживачі заощаджують на доставці важких пляшок, оскільки можуть самостійно очищати воду вдома.

На що ще звернути увагу при покупці фільтра зворотного осмосу?

  1. Габарити установки, можливість її монтажу в вашому конкретному випадку;

  2. Кількість, якість та призначення картриджів для попередньої фільтрації;

  3.  Продуктивність літрів за 1 годину;

  4.  Якість та тривалість мембрани;

  5. Матеріал і об'єм бака;

  6. Якість виробника та відгуки про обрану модель фільтра;

  7. Наявність відповідних гарантій та ліцензій від виробника.

Чи варто купувати фільтри зворотного осмосу?

Так, і ми можемо пояснити, чому ми в цьому впевнені. Зворотний осмос - це дуже зручний і максимально ефективний метод очищення води. Проходячи через мембрану, рідина очищується від всіх можливих забруднень, і потім до неї додаються виключно корисні мінерали. Альтернативою цьому може бути лише покупка готової води в магазинах або пунктах розливу. До речі, останні саме так і очищують рідину за допомогою промислової зворотноосмотичної установки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-