Медіарух закликає міжнародні ГО не плутати журналістів із пропагандистами, які є учасниками російської агресії

Медіарух закликає міжнародні ГО не плутати журналістів із пропагандистами, які є учасниками російської агресії

Укрінформ

Українські журналісти й медійні організації, учасники Медіаруху, закликають міжнародні організації не плутати журналістів із пропагандистами – активними учасниками російської агресії проти України.

Нагадаємо, ЮНЕСКО та Міжнародна Федерація журналістів поширили заяви, де назвали нещодавно вбитого громадянина РФ Ростислава Журавльова, працівника кремлівської інформаційної агенції РІА Новості “14-м журналістом, що загинув з початку війни в Україні 24 лютого 2022 року”, і закликали невідкладно розслідувати його загибель. 

Ми, українська медійна спільнота, нагадуємо міжнародним організаціям про те, що пропагандисти є прямими антагоністами журналістів. Саме їхні дії призводять до знищення свободи слова і гонінь на медійників, які працюють з дотриманням принципів свободи слова та професійних стандартів. Російські медіаорганізації та їхні співробітники, які є активними виробниками пропаганди та учасниками військової агресії Росії проти України, мають понести справедливе покарання за свої дії, які призвели до розпалювання війни і масового знищення українських громадян. 

Пропагандист Ростислав Журавльов особисто брав участь в агресії проти України в складі збройних формувань, зокрема в захопленні українських адміністративних будівель на Донеччині у 2014 році. Як Журавльов сам писав у власних соцмережах, він приїхав з Росії у 2014 році, щоб брати участь у війні проти України. Доказом цього є численні фотографії Журавльова зі зброєю, нацистською символікою та його дописи, які свідчать про те, що він брав активну участь у російській окупації України. Він також був активним членом російської радикальної націоналістичної партії “Націонал-більшовицька партія”, зокрема очолював її Свердловське відділення.

Також інформуємо міжнародні організації, що РИА є державною інформаційною агенцією, яка повністю контролюється та фінансується російською владою. РИА є частиною пропагандистського конгломерату “Россия сегодня” під керівництвом Дмитра Кисельова, до яких застосовано міжнародні санкції та які проактивно продукують фейк-ньюз та дезінформацію щодо подій в Україні. 

Роками пропаганда Кремля, зокрема агенція РИА Новости, готувала ґрунт до російського вторгнення і розкручувала наративи про буцімто захоплення влади в Україні нацистами та нібито розквіт нацизму в усій державі. 

У квітні 2022 року РИА розмістило статтю російського політтехнолога Тимофія Сергєйцева “Что Россия должна сделать с Украиной”, яка закликала до цілковитого знищення України як держави та етноциду українців. Автор прирівняв до нацистів усіх українців, а також підбурював росіян до радикальних войовничих дій за допомогою суджень на кшталт “Укронацизм несет в себе не меньшую, а большую угрозу миру и России, чем немецкий нацизм гитлеровского извода” (рос.). РИА не раз розміщувало і прямі заклики до знищення представників української влади, зокрема в цій же статті йшлося: “Бандеровская верхушка должна быть ликвидирована, ее перевоспитание невозможно” (рос.)

На співробітниках подібних організацій лежить пряма відповідальність за злочинну війну Росії проти України. Численні соціологічні дослідження демонструють чітку кореляцію між споживанням державних інформаційних ресурсів та підтримкою дій російської армії в Україні. Всі виправдання пропагандистів на кшталт того, що вони просто представляли аудиторії “певну точку зору”, мають бути рішуче відкинуті. 

Ми закликаємо міжнародні організації відкрито засудити російську державну пропаганду і визнати її такою, що становить загрозу миру і є актом агресії, відповідно до статті 30 Статуту ООН.

Як повідомляв ІМІ, 24 липня Міжнародна і Європейська федерації журналістів та ЮНЕСКО поширили заяви, де назвали “журналістом” Ростислава Журавльова, який з 2014 року брав участь в агресії проти України. Організації закликали розслідувати загибель російського пропагандиста, працівника кремлівської інформагенції РИА Новости.

22 липня російське пропагандистське агентство РИА Новости повідомило про знищення Ростислава Журавльова. Також там уточнили, що у 2014 році Журавльов воював у лавах окупантів проти української армії на Донеччині.

Того ж дня під час обстрілу в районі села Пʼятихатки Запорізької області дістали поранення фотокореспондент РИА Новости Костянтин Міхальчевський, кореспондент газети “Ізвестія” Роман Польшаков та його оператор Дмитро Шиков.  

Ростислав Журавльов з 2014 року брав участь в агресії проти України, повідомив український журналіст з Донеччини Денис Казанський.

За його словами, Журавльов приїхав до Донецька з Росії на самому початку березня 2014 року розпалювати війну та разом з Павлом Губарєвим штурмував Донецьку ОДА.

Довідково. Медіарух – спільнота, що об’єднала журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій. Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір” започатковано 5 лютого 2019 року. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали “UA: Перший”, Українське радіо, Громадське радіо, ІА Укрінформ, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, “Дзеркало тижня. Україна”, NV, “Цензор.нет”, 5 канал, “Український тиждень”, Opinion, низка регіональних медіа, Незалежна медійна рада, громадські організації “Детектор медіа”, “Інститут масової інформації”, “Інтерньюз Україна”, “Центр демократії та верховенства права”, “Фундація “Суспільність”, “Національна асоціація медіа”, “Донецький інститут інформації”, “Інститут демократії імені Пилипа Орлика”, “Центр прав людини Zmina”. Згодом доєдналися інші організації та окремі журналісти – загалом понад 70 учасників.

Колаж ІМІ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-